Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit szóltók a 4+1-es...

Ti mit szóltók a 4+1-es munkarendhez? Már minden gyárban szinte így járnak dolgozni?

Figyelt kérdés
2016. nov. 1. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szopjon le az összes ilyen rabszolgahajcsár.
2016. nov. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 2*Sü ***** válasza:

4+1-es rendszer esetén 35 napból 28 munkanap, 7 pihenőnap.

5+2-es rendszer esetén 35 napból 25 munkanap, 10 pihenőnap.


Ergo havonta majdnem három nappal több munkanap. Ráadásul nincs két pihenőnap egymás után, így kevesebb idő van a regenerálódásra. De akinek ez megéri annyi pénzért, amennyiért elvállalja a munkát, hát mit kellene nekem bármit is hozzászólni. Amúgy a munkáltató szempontjából is érthető a dolog, így tudja forgatni azt, hogy kik dolgoznak hétvégén. 5+2-es rendszerben ez mindig problémás.

2016. nov. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 4-1,4-1,4-2 van, éjszaka után két szabadnap.

Ez így jó, ha nincs szabad hétvége a hónapban, akkor adnak.

2016. nov. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jobb, mint a 6+1 - es!
2016. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Jobb, mint a 6+1 - es!"

Olyan nincs.

2016. nov. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát gondolom a 6+1-et arra értette, hogy kötelező szombaton túlórázni menni. Igen, én is dilemmában vagyok, hogy mit csináljak elvállaljam-e mert a másik két lehetőség se nagyon tetszik, összeszerelés két műszakban hatalmas darabszzámokkal és ugyanúgy behívják az embert hétvégén. Itt viszont menni kell mindig habár tényleg nem olyan fárasztó a négy nap, mint hatot menni és csak vasárnap itthon lenni és kezdődik előlről minden. Meg ahogy nézegettem azért egy-egy nap esik néha hétvégére is. Nem tudom mit tegyek.
2016. nov. 1. 18:46
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös: van 6+ 1. Sőt, amíg engedte a munkatörvénykönyv, 8+1 is volt. ( 2 évig így dolgoztunk.)Igaz, hogy kifizetik a túlórát, de fárasztó. Nem a 6 nap sok, az 1 kevés.
2016. nov. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy kifizetik a túlórát, "

Az nem tartozik bele a műszakrendbe ha túlórázol. Azért túlóra a neve és maximális limit 250 óra / év. Így 31 napot lehet túlórázni elviekben 8 órás műszak mellett, de a napi munkaidő max 12 órás lehet, ettől többet túlóra elrendelésével sem lehet dolgozni.

2016. nov. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Ráadásul nincs két pihenőnap egymás után, így kevesebb idő van a regenerálódásra."

A 4-1, 4-1, 4-2 rendszerben nálunk utolsó délelőtt hazamész, másnap szabad, és utána kezdődik a délután, így összeadva két nap. A délutánból hazamész este, másnap szabad, utána következő éjszaka kezdesz. Utolsó éjszakából hazamész, 2 szabadnap.

Szerintem nem rossz. És így forog 4 csapat, 3 mindig dolgozik, egy mindig szabad. Ez havi egy nappal több munkaidő mint az 5+2.

2016. nov. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát az tényleg jó benne, hogy hamar lemegy a négy nap de szinte minden hétvégén bennt van az ember.
2016. nov. 3. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!