Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az ember jófogásról rendel...

Ha az ember jófogásról rendel valamit utánvéttel, akkor létezik egyáltalán valami biztonsági protokoll?

Figyelt kérdés

Elvileg a dobozon lévő címnek egyeznie kell azzal a címmel, amire a feladó a pénz utalását kéri, szóval ezzzel nem lehet trükközni, maximum egy haverja címét adja meg, aki nem hajlandó csak úgy nekem kiadni a haverját.


De lehet azt is kérni, hogy banki átutalással menjen neki a pénz. A bankszámlaszámot elkérhetem a postástól?


Jó, tudom, hogy a pénzét sosem fogja visszakapni az ember, rendőrségi eljárás után sem, de azért a rendőrségi ügy lehetősége valamennyire visszatartó erő lehet a csalóknak. Nyilván nem a véglényeknek.



2016. nov. 6. 15:23
 1/3 anonim válasza:
91%

Kezdjük ott, hogy ha bármit is akarsz vásárolni a Jófogáson és sajnos nem tudsz személyesen találkozni az illetővel akkor csakis utánvétellel vásárolj! De itt is megvannak a kis kapuk amiket a csalók nagyon jól tudnak! Nem létezik semmilyen biztonsági protokoll, de van egy két dolog amire nagyon oda kell figyelni.

Az utánvéttel való fizetés azt jelenti, hogy X személy postán keresztül, futárszolgálattal Y személynek küldd egy levelet vagy csomagot. Az Y személyhez mikor megérkezett a csomag akkor aláír a postásnak, hogy átvette a csomagot és kifizeti az összeget. Becsukódik az ajtó és hoppá nem az van benne a csomagba amit rendeltél, most mi lesz mi ilyenkor a teendő? A dobozon a feladónak rá kell írnia az email címet, utca, házszám, helység, város, falu stb adatokat. Ezt nem sokszor kell figyelembe venni mert a csaló nyilván nem írja rá a helyes adatokat hanem kitalálja ezeket és így viszi be a postára (olyan utcát is ráírhat ami nem is létezik Magyarországon). Mi a teendő ha észrevetted, hogy nem azt kaptad a csomagba amit rendeltél az eladótól? Be kell menni rögtön a rendőrségre és kikérni egy papírt (pontosan nem tudom már mi a neve de ha azt mondod ott, hogy internetes csalás áldozata lettél akkor tudni fogják mert minden nap érkeznek bejelentések). Nem szabad a rendőrre hallgatni, hogy lehet emailbe is feljelentést tenni mert akkor kész! Rögtön kell cselekedni! Na azt a papírt amit a rendőrségen kapsz kitöltöd és beviszed a postára, hogy állítsák le a tranzakciót az X személynek vagyis a csalónak. Ugyanis 1 nap kell a tranzakcióhoz. Ha neked délelőtt érkezett a csomagod akkor másnap délelőtt vagy délután lesz a kifizetés szóval van rá 1 napod ezt elintézni. Ha ez megtörtént akkor megadod a te elérhetőséged, bankszámlaszám stb és visszautalják neked a pénzt. Nagyon sokan ezt nem tudják és ezeket azért írom le, hogy nem csak te hanem aki véletlen ide kattint az is lássa, hogy mi ilyenkor a teendő. Na de ennek a történetnek még nincs vége. A csalók se hülyék ugye és kitaláltak egy módszert, hogy miként tudják elhitetni a vásárlókkal azt, hogy ne menjenek rögtön a rendőrségre a csomag kinyitása után. Az ok: összekevertem a csomagokat és amit neked akartam küldeni azt másnak küldtem el és erre megad egy elérhetőséget, hogy keresd azt a személyt akivel összekevert téged :) Nyilván az ő lesz saját maga :) te ugye ráírsz mert mit tudsz csinálni mást és jelentkezik neked, hogy igen én hozzám érkezett ez a csomag de ma vagy holnap reggel elküldöm neked te meg küldd nekem azt amit te kaptál :) na ugye ez megtörténik te hozzád nem érkezik semmi, keresed azt a személyt akivel összekevert utána keresed azt az eladót aki eladta neked azt a bizonyos tárgyat és hopp nem jelentkezik egyikőjük se, te pénzed elúszott, tranzakció megtörtént és csáo :) Na ez történt röviden velem. Úgy, hogy ezt a szép kis történetet most neked, nektek elmeséltem. Remélem tanultok a hibámból. Nem szabad bízni senkiben! Ha utánvétellel való módot választod a vásárlásra Jófogáson akkor meg kell várni a csomagot, és ha nincs az benne amit te rendeltél akkor rögtön rendőrségre, és posta. Nem hallgatunk senkire! Lehet könyörögni fog, hogy összekeverte és csak 1 napot kér de az meg elég, hogy elússzon a pénzed.

Jó vásárlást kívánok :D

2016. nov. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad ezt, de azon azért csodálkozom, hogy a rendőrök azonnal adnak egy ilyen papírt, amivel mehetek a postára? Szerintem az egész napomat rászánhatom a rendőrségre és utána max annyit mondanak, hogy majd kivizsgálják az ügyet, nem? Ha bemegyek és azt mondom becsaptak, akkor ott azonnal elhiszik nekem és "ítéletet" is hoznak, hogy letilthatom a pénzutalást?
2016. nov. 7. 17:43
 3/3 anonim válasza:

Igen adnak, de jó, hogy rám kérdeztél mert a nagy sietségbe meg a hosszú történet mesélésbe elfelejtettem leírni, hogy igen be kell menni a rendőrségre ahol jelented, hogy internetes csalás áldozata lettél. A rendőr megkérdezi majd, hogy miként szeretnél feljelentést tenni. Elektronikus úton, Írásban vagy személyesen, nyilván te a személyes feljelentést fogod választani a rendőrkapitányságon vagy a rendőrőrsön. Mikor sorra jutottál akkor behívnak és elmeséled részletesen a történteket. Mikor ezzel végeztetek na akkor kapsz egy papírt pecsételten amivel be tudsz menni a postára. Ez 1 délután alatt kell, hogy megtörténjen! A rendőrség és a posta.

Bocsi, hogy ezt az elég komoly részt kihagytam de elfelejtettem sajnos leírni a sietségemben :)

És igen valószínű elmegy erre az egészre egy délután...

2016. nov. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!