Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki le tudná nekem fordítan...

Valaki le tudná nekem fordítani magyarra? Canevale:a Carnevale tutti si mascherano, ballano e festeggiano. Famoso in tutto il mondo, per i bellisimi costumi e le maschere, é il Carnevale di Venezia. Molto noto anche quello di Viareggio.

Figyelt kérdés
olasz, fordítás, segítség, ünnepek, sürgős.

2016. nov. 6. 15:37
 1/4 A kérdező kommentje:

Még ezt is le kéne fordítani nagyon szépen meg köszönném!

25 aprile: é una festa nazionale per gli italiani, I'anniversario della fine della seconda guerra mondiale(1945). Il 2 giugno, invence,si ricorda la nascita della Repubblica italiana(1946).

Pasqua:la Pasqua cattolica cade sempre di domenica, tra il 22 marzo e il 25 aprile. I bambini ricevono I'uovo di cioccolata che nasconde una sorpresa. "Natale son i tuoi, Pasqua con chi voui" dice un proverbio italiano.

Ferragosto: il 15 agosto, durante le vacanze estive, si celebra I'ascesa al cielo della Vergine Maria.

Infine, ci sono tantissime feste popolari: il Palio di Siena e quello di Asti, la Regata Storica di Venezia, la Giostra del Saracino ad Arezzo ecc.

2016. nov. 6. 15:58
 2/4 anonim válasza:
A kánevále tuti sima,he.A ballon meg feszt tuti fa mosó,Gino.Pali és Imi lement karneválozni Velencébe,de a ballont meg a famosót otthon felejtették.Meg Ginot is.Örülök,hogy segíthettem.:)
2016. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Karnevál: a karneválon mindenki elmaszkírozza magát,táncol és ünnepel.Az egész világon híres a gyönyörű jelmezek, maszkok miatt a velencei karnevál. De nagyon népszerű a viareggio-i is.



Április 25: ez egy nemzeti ünnep az olaszok számára, a második világháború végének évfordulója. Június 2.-án viszont az olasz köztársaság ( Repubblica italiana) megszületésére emlékeznek.

Húsvét: a katolikus húsvét mindig vasárnapra esik, március 22 és április 25 között. A gyerekek csokitojást kapnak ,ami meglepetést rejt ( nem tudom láttál e már ilyet. Hatalmas, nem olyan mint nálunk. Ez kb egy jó 30-50cm magas tojás :) )

"Karácsonyt a tieiddel, a Húsvétot akivel akarod" mondja egy olasz közmondás.

Ferragosto: augusztus 15 , a nyári vakáció idején, Szűz Mária mennybemenetelét ünneplik.

Végül, rengeteg népszerű ünnep van: Sienai Palio és az Asti- i, Velencei történelmi regatta, a saracino-i és arezzo-i lovagi torna stb.

2016. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm életet mentetél!
2016. nov. 7. 16:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!