Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segitene valaki? udvarlásnak...

RigBy kérdése:

Segitene valaki? udvarlásnak számit? (lent)

Figyelt kérdés

Szval a lány mondta hogy nem mennék e át én meg hogy hát na izé válaszal feleltem ő igennek vette nem voltam még naluk lattam nehanyszor szüleit köszöntünk es ennyi

Még életemben nem volt ilyesmi helyzetem ha voltam is lanynal a szüleit altalaba ismettem meg joba is voltunk szoval hogy csonaljam mit mondjak vigyek esetleg valamit

a lány idősebb joba vagyunk nagyon es nem akarom megserteni mintha mondott volna valamit hogy valami lessz naluk de lefagytam miutan megkert h lepjek at

15/F



2016. nov. 10. 20:38
 1/3 2*Sü ***** válasza:

Alapesetben nem hiszem, hogy különösképpen mondanod, vagy vinned kellene valamit. (Persze azért köszönj, meg válaszolj, ha kérdeznek.)


> mintha mondott volna valamit hogy valami lessz naluk


Erre is egyszerű a megoldás. Megkeresed, hogy „Bocs, mondtad, hogy lesz valami nálatok. Annyira meglepődtem, hogy elhívtál, hogy ki is ment a fejemből, hogy mi is lesz ez. Mit is mondtál, milyen apropóból is hívtál meg?”


(Természetesen a választól függően az, hogy kell-e valamit vinned, az változhat. Születésnap esetén ugye illik ajándékot vinni, buli esetén meg megbeszélés tárgya, hogy kinek mit kell vinnie. Más eseménynél is változhat a képlet.)

2016. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocsi rosszul fogwlmaztam meg a gond az hogy nemtudom hogyan csinaljam elmegyek mutatkozak be mondjak valamit az apjanak vagy nemtudom egyaltalan hogyan is kelene viselkedni
2016. nov. 10. 21:43
 3/3 2*Sü ***** válasza:
Nem kell ezt túllihegni. Mondjuk te vagy Pistike, a lány Gizike. Elmész. Ha a lány nyit ajtót, akkor oké. Ha a szülei, akkor azt mondod „Jó napot/estét kívánok, Pistike vagyok, Gizike osztálytársa/iskolatársa, Gizikét keresem.”. Majd ha akarnak valamit tudni – például, hogy mi ügyben keresed –, kérdeznek, és válaszolsz (pl. Gizike hívott el, még én sem teljesen tudom milyen ügyben). Ha mégis Gizike enged be, és bent találkozol a szüleivel, akkor vagy Gizike fog bemutatni, és akkor elég egy „Jó napot/estét kívánok” illetve anyuka esetén egy „Csókolom”, ha mégsem, akkor neked kell bemutatkoznod: „Jó napot/estét kívánok, Pistike vagyok.”, illetve „Csókolom, Pistike vagyok”. Ha akarnak valamit tudni, majd kérdeznek. Ha hosszabb beszélgetés alakul ki, akkor meg az úgyis megy a maga útján, akkor lehetsz spontán, megemlíthetsz dolgokat, amiről úgy gondolod, hogy passzol a beszélgetésbe…
2016. nov. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!