Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hán tonna a vasuti vagonok...

Hán tonna a vasuti vagonok teherbirása? (példák érdekelnek nem az összes. Pl. (a legkisebb és a legnagyobb)

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 13:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
+y
2016. nov. 20. 13:47
 2/11 anonim ***** válasza:
A legkisebb 25, a legnagyobb 250 tonna.
2016. nov. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszönöm. azon ment a vita hogy százezer forintért egy vagonnyi csavart lehet venni. szerintem meg minimum milliókért.

nos akkor 30 Ft-os méh átvételi nyersvas áron számolva is 30*25000=750 000 Ft egy legkisebb vagonnyi csavar. Ha pedig a csavar eredeti árát nézzük, ahol 1-2 Ft-nál kezdődik a néhány grammos csavar, a nagyobb csavar meg akár több száz forint is lehet, és még mindig messze nincs egy kiló, a kilónak a töredéke, egy vagonnyi csavar esetében akár milliárdokról is beszélhetünk, nem csak százezrekről, főleg ha nem a lehető legkisebb 25 tonnás vagonról van szó.

2016. nov. 20. 16:07
 4/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, 1300 dollárért lehet venni egy tonna csavart Áfa nélkül. Azaz kb. 9 millából teli van.
2016. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ez egyforma? mert ez egyben egy jó matematikai feladvány is lehetne. én azt hinném, hogy kilóra a legkisebb egy grammos csavarok a legdrágábbak a nagyon meg olcsóbbak. persze nem valami acélcsavarra vagy spéci bevonatú csavarra gondolok az lehet h nagyban is drágább mint a kicsi. a rézcsavarról nem is beszélve:))


viszont akkor a 100 000 Ft igencsak alul értékelt volt. Úgy jött az egész hogy vettem 100 000-ért csavart mert igencsak jó áron adták, s erre volt a kérdés, hogyan vittem el mert azért kapok egy vagonnyit. ehhez képes bepakoltam egy kocsiba s nem mondom látszott a kocsin a súly de még csak túlterhelve se volt. 100 kilóban mérhető volt plusz mínusz valamennyi, de szerintem a 200 kilót már nem érte el..

2016. nov. 20. 16:30
 6/11 anonim ***** válasza:
2016. nov. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az egyszerűbb megmunkálású csavarok olcsóbbak [link]
2016. nov. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

mondjuk én nem ugyanabból vettem 100 kilót hanem rengeteg fajta vastagság hossz s anyák abból is többféle s összesen 100 kiló.

úgy azért drágább

és mind metrikus volt

nem mintha nem lenne hasznos a facsavar is.

a második link nem egyértelmű, metrikus e.

nem valami amerikai szabvány? a feje mindenesetre elég fura én még nem láttam ilyen fejet metrikusban, attól persze még lehet.

2016. nov. 20. 20:33
 9/11 anonim ***** válasza:

10 tonna a rendelés minimuma, és olyan csavart csinálnak neked amilyet kérsz.

Ha szabvány és egyszerű, akkor $900 tonnánként, na egyedi akkor $1200 az ára tonnánként. Tehát a minimum rendelés jobb esetben is kb 2.5 milla lesz, ezért az árért a kikötőben kapod konténeres kiszerelésben.

Ekkora tételben az anyák kb 1-2 centbe, a csavarok 5-10 centbe kerülnek.

2016. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

na de mit kezdjek 100 tonna egyforma csavarral?

meg itt már vám és áfa is lesz ami plusz 31%

és vállalkozói is kell mert kereskedelmi mennyiség

onnantól meg fej az állam akkor is ha nem tudom eladni kellő tempóban.

2016. nov. 20. 20:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!