Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha Magyarországon már betöltöt...

Ha Magyarországon már betöltöttem a 18-at. L, akkor Japánban tudok alkoholt vásárolni?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem mert ott 20 éves kor a jogi felnőttség határa.
2016. nov. 21. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Erted, JAPAN. Nem Magyarorszag, ha ott vagy, az ottani torvenyeket kell betartanod (meg tartatjak be veled oket). Nem a magyar 'nagykorusagod' szamit, hanem a tenyleges korod.
2016. nov. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha japánban az alkoholvásárlás felnőtt korhoz kötött, akkor nem vehetsz. Külföldön alapból mindkét ország törvényeinek meg kell felelni. Persze lehetnek ütközések, aminek kezelésére a jog is gondolt, de nem tudok neked szakszöveget ide idézni.


Pl., ha Japánban akár 1 napos baba is vehet szeszt, akkor te ott 17 évesen sem. Más kérdés, hogy senki nem fog azzal foglalkozni ott, hogy itt mi a szabály.

2016. nov. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

'Külföldön alapból mindkét ország törvényeinek meg kell felelni'


Hulyeseget ne terjesszunk, oke? A sajat orszagod torvenyei kulfoldon nem vonatkoznak rad, pont.

2016. nov. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Texasban nyílt fegyverviselés van, azaz a derekadon, pisztolytáskában hordhatod mint a western filmeken. Ha idejön így a texasi, szerinted a rendőr melyik ország törvényei szerint fogja megítélni a helyzetet?
2016. nov. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as!

Teljes egészében ide másolok egy választ:


#Digo


ROSSZUL TUDOD!!!


"Az állampolgársági elv 57

A Btk. 3. § (1) bekezdés második mondata az állampolgársági elvet érvényesíti és a magyar állampolgár (73) által elkövetett cselekményről rendelkezik. Eszerint a büntető rendelkezések hatálya – az elkövetés helyétől függetlenül – az állam saját állampolgáraira terjed ki."

[link]


Azaz a magyar állampolgárokra MINDENÜTT vonatkozik a magyar jog - és bizony nem szívhatsz (szívhatnál) spanglit Hollandiában. :-D


Pedro

2016. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az okfejtesben a hiba, hogy a magyar joghatosag ugyebar Magyarorszag teruletere ervenyes, ezert aztan ha pl. Nemetorszagban kovetsz el valamit, ami ott nem illegalis, hiaba vagy magyar, nyilvan nem fognak sem eloallitani, sem, beidezni, sem elitelni, hiszen OTT az nem buncselekmeny.


Forditott esetben, ha te Nemetorszagban kovetsz el olyasmit, ami idehaza legalis, de ott nem, siman bevisznek es el is itelnek, az ottani torvenyeknek megfeleloen. Hogy te magyar vagy, hogy a te orszagod torvenyei szerint az adott tevekenyseg legalis, az bizony senkit nem fog erdekelni (egyetlen kivetel van: ha diplomaciai mentesseged van, mert akkor csakis a sajat orszagod torvenyei vonatkoznak rad).

2016. nov. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hm, egy nem szándékozott szálat indítottam, ami messze túlmutat a kérdésen. Válaszom első részében megfeleltem, mely szerint, ha Japánban felnőtt korhoz kötött, akkor nem vehet ott alkoholt.


Nyilván, amikor azt írom, mindkét ország szabályainak meg kell felelni, az nem egy üveg szakéra vonatkozik.


Nemzetközi jogban nem járatosként félek példákba belemenni, de mondjuk a pirézeknél emgölhetem azt, aki nem köszön, akkor Piréziában nem leszek megbüntetve ezért, de ha hazajövök, itt börtönbe kerülök, mert magyarként nem tehetem meg sem itthon, sem más országban.

2016. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

'Japánban felnőtt korhoz kötött'


De ilyet nem allitott senki.


Mondok mas peldat, hatha megerted: ha Pireziaban 12 ev a nagykorusag (es ezzel mondjuk a hazassagkotes) also korhatara, akkor te hiaba hivatkozol arra hogy te pirez vagy, Magyarorszagon a hatalyos torvenyek szerint te akkor is gyermekkoru vagy, es nem hazasodhatsz. Azert nem, mert a magyar torvenyeknek kell megfelelni, es nem a pirez torvenyeknek. Ha a pirez torvenyeket akarod kovetni, menj Pireziaba hazassagot kotni.


Ugyanez vonatkozik a konret esetre: a japan hatosagot abszolute nem erdekli, hogy te a tavoli hazadban minek szamitasz, a HELYI (es altaluk alkalmazando) rendelkezesek szerint nagykorunak 20 eves korod felett szamitasz, pont.

2016. nov. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

'Nemzetközi jogban nem járatosként félek példákba belemenni, de mondjuk a pirézeknél emgölhetem azt, aki nem köszön, akkor Piréziában nem leszek megbüntetve ezért, de ha hazajövök, itt börtönbe kerülök, mert magyarként nem tehetem meg sem itthon, sem más országban.'


Oooo... na de ha pireziaban ez nem buncselekmeny, es a helyi hatosagok nem csinalnak ebbol ugyet, akkor a magyar hatosagoknak ez hogyan jut a tudomasara? Hogyan kerik el az 'ugy' iratanyagat, bizonyitekait, ha nincs ugy?

2016. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!