Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik a vélemények a Mór,...

Mik a vélemények a Mór, Vendel és Félix nevekről?

Figyelt kérdés

2016. nov. 23. 10:00
 1/8 anonim válasza:

A Mór nekem túl régiesen cseng. A Vendelről ha akarom ha nem az jut eszembe hogy Joshi Barathban volt egy Vendel nevű fickó aki nem volt egy zseni. A Vendel alapból sem egy jó választás, nem szép.

A Félix nagyon jó név. Szerintem aranyos fiúnak, viszont egy hátránya van nem lehet becézni. De szerintem így is szép.

2016. nov. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyik sem tetszik. A Mór szerintem is túl régi név. Ezenkívül lehet Mórickának csúfolni és egy város neve. A Félix nekem mesehős vagy állatnév. A Vendel pedig vedd el.
2016. nov. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
44%

A Mór túl öreges,komor hangzású egy babának/kisfiúnak,és nekem sajnos nagyon negatív dolog jut róla eszembe,a móri mészárlás:-(

A Félix mifelénk csak kutyanév,rengeteg kutyust ismerek ezzel a névvel,úgyhogy csak erre tudok asszociálni.

A Vendel viszont nagyon tetszik,kellemes hangzású,aranyos és modern. Az egyik kolléganőm kisfia Vendel,nagyon cuki,illik rá és mindenki dícséri.Egy másik névvel is kombinálhatod,pl. Vendel Máté nagyon tetszik.

2016. nov. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mór nekem nagyon beszélő név, mórok és szerecsenek jutnak róla eszembe, márpedig ez nem igazán fog illeni az én gyerekemre, de a legtöbb magyar gyerekre sem.

Vendelről nekem szintén a vandál népcsoport, amiből származik. Vandál szónak meg nem véletlenül lett negatív jelentéstartalma az idők során melléknévként.

Félix nagyon tetszik, csak kissé idegen hangzású.

2016. nov. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

A Mór nekem nagyon komoly, rideg hangzású, felnőtt férfinak sem tudom elképzelni, nem hogy gyereknek.


A Vendel szerintem szép, kicsiként, becézve Vendi aranyos.

A Félix is tetszik.

2016. nov. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
44%
Szerintem a Vendel név nagyon szép. :)
2016. nov. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mindenjó ***** válasza:
A Mór régies a Vendel nem rossz de a Félix szerintem nagyon jó. Viszont nem lehet becézni.
2017. jan. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
A Félix nekem nagyon tetszik. Vagány, fiatalos, bohókásabb név. Vendel komolyabb név, egy sikeres üzletembert tudnék elképzelni ilyen névvel.
2017. febr. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!