Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Bigbang tagjai mikor térnek...

A Bigbang tagjai mikor térnek vissza?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy a legutóbbi dalaiknak a bemutató videoklippjeinél is a legutóbbi 2013-ban készült. Azóta nincs új daluk (ha jól tudom) csak koncerteznek. (vagy nem?)

Ma olvastam itt az oldalon, hogy katonai kiképzésre vonultak be. Ez mikor történt? És a banda mikor fog viaszatérni?


A másik, ami érdekel, hogy ez az egész kiképzés hogy van? Mivel láttam, hogy 2016-ban is volt sok koncertjük.

Valamint mind az ötüknek ki kellett vonulniuk?


Kérlek olyan válaszoljon, vagy linkeljen be oldalt, aki biztosra tudja.



2016. nov. 26. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

-December 12.én fognak comeback-elni. Ez ki is van rakva a YG oldalán. 2015.ben volt utoljára új MV-jük és comebackjük, és ez az album ami most fog megjelenni kapcsolódik a tavalyihoz.


-Igen befognak vonulni kötelező katonai szolgálatra mindannyian. T.O.P kezdi a bevonulást 2017. február 9.én. De még nem vonultak be. A többiekről nincs info hogy mikor fognak pontosan. Csak hogy G-Dragon és Taeyang is jövöre tervezi.


-Infok a katonai szolgálatról:

>18-tól 35 éves korukig kötelesek teljesíteni a szolgálatot

>Mielőtt a szolgálat megkezdődik egy erőnléti vizsgán felmérik, ki milyen kategóriába tartozik és ennek megfelelően döntik el, hogy rendes sorkatonai szolgálatot kell-e teljesítenie vagy más területen kell könnyített szolgálatot végeznie (pl civil ruhás rendfenetartó)

>1-től 7-ig vannak a kategóriák, az 1-gyes a legjobb erőnléti állapot. 1-től 3-ig van a normális kategória, 4-től már a könnyített.

>A szolgálat ideje több mindentől függ. A hadsereg 21 hónap, a haditengerészet 23 hónap, a légierő pedig 24 hónap. (AKMU Chanhyuk még márciusban azt nyilatkozta, hogy 2017 elején szeretné megkezdeni a szolgálatát a légierőnél)

>4 hétig tart az alapkiképzés, onnantól pedig "szakosodnak" (pl. Seven-t mesterlövésznek képezték ki)

>Miután valaki leszerelt, 6 éven át bármikor behívhatják egy párnapos gyakorlatra.

>Fizetést is kapnak a szolgálat alatt. Az alap fizetés kb. 82.000 Ft/hó

>Az egész világon Dél-Koreában a leghosszabb a kötelező sorkatonai szolgálat.


-Ha vége a katonai szolgálatnak remélhetőleg vissza is térnek. Az a 21-4 hónap nem hiszem hogy változtatna bármit is a bandában. Főleg hogy volt hogy 3 évig nem voltak jelen mint banda, csak szólóztak.


Remélem minden válaszodra tudtam válaszolni. Ha kérdésed van nyugodtan kérdezz még, ha tudok segítek c:

2016. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ.

Mivel az eredeti kérdéseimre tulajdonképpen már megkaptam a választ, a további kérdéseimmel felkerelek üzenetben :)

2016. nov. 26. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!