Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van e a gyámhivatlnak joga ehez?

Van e a gyámhivatlnak joga ehez?

Figyelt kérdés
Az lenne a helyzet hogy a fiamnak én vagyok a törvényes gyámja és gonoka meghalt az édesapja és örököltünk 600,000 ft és műanyag nyílászárokat szeretnék csináltani de nem adja ki a hivatal ehez van joguk?

2016. nov. 28. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Erről egy ügyvédet kellene megkérdezned.
2016. nov. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz helyesírással kiírt zavaros kérdésre nehéz bármit is mondani távolból.

Ki örökölte a pénzt? Te és a fiad együtt? Hogyan kerül a képbe a gyámhivatal? (Vannak elképzeléseim, persze).

Hogyan értendő, hogy nem adja ki a hivatal? Náluk van a pénz? Zárolt bankszámlán? Nem értem.

Ha a kiskorú fiad örökölt, akkor a pénzét csak rá költheted, s csak hasznos dologra, ami a javát szolgálja.

Lehet, a hivatal a nyílászárókat nem ilyennek tartja.

2016. nov. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagy korú a fiam, ő örökölte a pénzt de én vagyok a gyámja hogyan müködik ez?
2016. nov. 28. 12:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorúnak miért van gyámja? Értelmi fogyatékos, vagy más miatt cselekvőképtelen?
2016. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló vagyok. A családjog nagyon szerteágazó,erre ne itt keress választ,mert csak jobban összezavarnak!
2016. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyileg illetékes családsegítő szolgálattól kérj segítséget, esetleg az önkormányzat szociális osztályától. Ha a nagykorú gyereked gyámságra szorul, valamilyen szociális ellátó szervezettel csak van kapcsolatod, aki tud tanácsot adni.
2016. nov. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!