Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy szineztéziás...

Lehetséges, hogy szineztéziás vagyok?

Figyelt kérdés

Egészen eddig azt hittem, hogy a szinesztézia az irodalmi képen kívül annyi, hogy néhány ember szinekkel is hallja a hangokat... de nemrég utánaolvastam, és megtudtam,rengeteg fajtája van a dolognak.


Az én esetemben már gyerekkorom óta különböző szavakat, fogalmakat egyből színekhez,formákhoz társítom. Néhanéha kapnak személyiséget is, de az nem annyira jellemző. A színeket nem látom, inkább csak érzékelem, vagy hogy is mondjam, beugranak, együtt jönnek a szóval. Nem igazán kerestem még szabály szerűségeket, de ha nagyon belegondolok, valamennyi van benne, mert bizonyos betűk jelenléte egy szóban erősen meghatározzák a szó színét vagy formáját.


Sok helyen láttam, hogy a hét napjait írják le példának. Szerintem a:

Hétfö-fehér és szürke, de a fehér nagyobb részt van jelen, egyenes-szögletes vonalak

Kedd-barna és okkersárga

Szerda-kék

Csütörtök-narancssárga és sárga. Meleg színek, kacskaringók

Péntek-kék, egyenes vonal

Szombat-pasztell színek keveregnek, szita alakú

Vasárnap-vörös, vaskos háló alakú


Most ezt hoztam példának. A legtöbb szóról, dologról, emberről előjönnek az agyamba a színek, amikhez társíthatom, de nem látom őket konkrétan a szememm előtt, nem változnak leirva a betük és számok szinekké, ésatöbbi. Ennek lehet köze a szinesztéziához?



#szín #Szineztézia
2016. dec. 4. 05:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a számokkal vagyok így! :)

1 - piros

2 - narancssárga

3 - sötétzöld

5 - kék

6 - sötétkék

7 - világoszöld ...stb.


De én pl. zenésznek tanulok,abszolúthallásom van és a hangok is valamikor így jelennek meg a "belső szemeim" előtt.

2016. dec. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én sosem gondoltam erre szinesztézia ként, részben mert ugye nem igen tudtam pontosan, hogy mi az. :D nagyon kíváncsi lennék egy projektor szemével a világra, mert ha esetleg van közöm a dologhoz, én inkább az asszociatív részébe esem. Nem minden egyes szó kap színt vagy formát nálam, de sok igen. Nem tudom, ez mitől függ.


Nagyon sokáig kiskoromban az öblítő volt a kedvenc szavam, mert kedves, mély rózsaszín színe volt és puha formákat társítottam hozzá :D de sosem gondolkoztam el azon, hogy ez furcsa vagy szokatlan lenne, egyszerűen csak a jó színekkel gondolkodni.:)


Nem tudom, ez az e, mert én nagyon megszoktam, de mindenesetre kiváncsi vagyok, más gondolkodásmodjára is, nagyon! :) :)

2016. dec. 4. 13:26
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként a számokra annyira nem jellemző, hogy színesek lennének, a 7 talán egy kivétel, ő egyértelmüen kék nekem, és olyan rendőr alkat :D:D
2016. dec. 4. 13:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!