Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitcsinálnak az önkéntes...

Mitcsinálnak az önkéntes tűzoltók? Ugyanazt, amit a hivatásosok?

Figyelt kérdés

#önkéntestűzoltóság-tűzoltóság-önkéntes
2016. dec. 19. 20:05
 1/3 anonim válasza:
Az önkéntes tűzoltók feladata volna, hogy egy esetleges tűzeset vagy könyebben elhárítható természeti csapás ellen hatékonyan fellépjenek amíg a hivatásos tűzoltók kiérnek ezáltal előkészítve nekik a terepet és segítve a munkájukat. Azért írom hogy kellene mert sajnos nagyon sok településen az önkéntes tűzoltók felszereléshiánnyal küzdenek és a kellő kiképzést sem kapják meg ahhoz hogy egy ilyen kaliberű munkát hatékonyan el tudjanak végezni, ezért a tevékenységeik gyakorlatilag csak az évente megrendezett tűzoltóversenyre korlátozódnak. Én voltam önkéntes tüzoltó, tűzeset volt 1x a faluban akkor nem voltam otthon de a kollégáim azonnal ki tudtak menni a helyszínre és segítettek a tulajoknak az értékeiket kivinni, a hivatásosokat tájékoztatták a tűzcsap pontos elhelyezéséről stb.... szóval ezzel a hivatásosok sok időt nyertek. De amikor kilépett a patak a medréből sok homokzsákot cipeltem én is, hogy kevésbé árassza el a parti házakat a víz. Én mondjuk a versenyek miatt léptem be, mindig nagyon izgalmas volt és jó volt a hangulat csakhát, :D öreg vagyok én már ehhez.
2016. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az attól függ. Önkéntes tűzoltóság az önkormányzati tűzoltóság, a közreműködő és a beavatkozó önkéntes tűzoltó egyesület. Mindhárom szervezetre más követelmények az irányadóak, így más a pontos feladatuk is. De lényegében ugyanazt csinálják, ugyanarra tesznek esküt. Szakmai szempontból ugyanúgy vannak továbbképzések, gyakorlatok (jobb esetben). Az, hogy a felszereléseik gyengébbek, mint a hivatásos tűzoltóságoké, az igaz is, meg nem is, attól függően hogy ki mennyit tud kigazdálkodni a kevéske támogatásból, mennyire támogatják őket az emberek, az önkormányzatok, esetleges testvértelepülések. Abban biztos vagyok, hogy egy tűzoltóparancsnok sem küldené be a tűzoltóit egy lángoló házban úgy, hogy tudja, hogy a felszereléseik (hianya) miatt életveszélyben lennének. És mint az első hozzászóló is írta, általában az egyesületek feladata a versenyzés, a hagyományörzés, az ifjúságnevelés stb. Amit tudj, hogy fizetést az önkéntesek nem kapnak, illetve csak az önkormányzati tűzoltóságoknál a főállású tűzoltók/gépjárművezetők. Ha nem a pénz motivál, akkor viszont érdemes belevágni. :)
2017. febr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én önkéntes tűzoltó vagyok a fővárosban. Mi a hivatásosokkal együtt az ő laktanyájukban adunk szolgálatot és végeredményben ugyanazt csináljuk, amit ők. Persze a gyakorlatban ez úgy van, hogy önálló beavatkozásra nem nagyon riasztanak bennünket, bár a jogosultságunk megvan hozzá. Inkább vizet adunk a hivatásosoknak, vagy segítünk táplálást szerelni, vagy a beavatkozás végén visszaszerelni. De előfordul adott esetben kisebb önállő beavatkozás is. Igaz, nem közvetlen életveszélyes helyzetekben.
2017. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!