Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak angol szavak, amiknek...

Vannak angol szavak, amiknek nincs múlt ideje (put, hit, let stb. ), de honnan tudom, hogy épp múltban van vagy jelenben a mondat?

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 11:05
 1/6 anonim ***** válasza:

De van múlt idejük, csak ugyanaz az alak, mint jelen időnél.


Szövegkörnyezetből kell megállapítani, máshonnan nem lehet.

2016. dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi,de amúgy sosem tudtam mit jelent a hit pontosan,erre is válaszolnál?
2016. dec. 25. 18:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A hit ismeretelméleti értelemben kijelentések, elméletek olyan elfogadását (vagy tagadását) jelenti, melyek közvetlen és azonnali igazolása semmilyen módon – sem érzékileg, ill. tágabb értelemben tapasztalatilag, sem logikailag – nem lehetséges.[1] Az elfogadás tehát a teljes „racionális” bizonyítás hiányában, esetleg – de nem feltétlenül – annak ellenére történik.


Vallásos értelemben a hit fogalma alatt a hitnek azt a jelentését, formáját értjük, amikor valaki egy vallás tanítását igaznak fogadja el.

2016. dec. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem a magyar hit szó ra gondoltam,hanem az angolra.
2016. dec. 26. 18:03
 5/6 dq ***** válasza:

:D

Viszont most már pontosan tudod, hogy mit jelent a magyar 'hit' szó. :P

2016. dec. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
That's was funny,really :D :D
2016. dec. 31. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!