Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vágják/termelik kifelé...

Miért vágják/termelik kifelé a fákat?

Figyelt kérdés

Az,hogy kivágják a fákat,így erdők szűnnek meg. Valamelyik nap is utaztam két város között és ahogy kinéztem a vonat ablakon,rá sem ismertem a tájra. Két éve még erdő volt ott,most meg síkság. De ez az egész országban így van. Nagyon haragszom ilynkor,hogy miért kell engedni,hogy a fákat,erdőket kivágják? Ha én döntenék erről az egészről,én nem engednék egyetlen egy élő fát sem kivágatni,csak ami kiszáradt. A kiszáradt fákat kellene kivágni nem az élőket. Én nem szeretem és haragszom,hogy kivágdossák a fákat,erdőket,mert a fákra szükség van,de én gy kisember vagyok és úgysem avatkozhatok ebbe bele,de ez a saját véleményem amit az előbb leírtam.


Miért vágdossák ki?



2016. dec. 25. 18:32
 1/5 Biapernys ***** válasza:
Kell papír, tüzelőanyag stb... 😢
2016. dec. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kitermelés helyén általában újat ültetnek, így az csak erdőfrissítés. Jó ha tudod, hogy a fiatal fák oxigénleadása nagyobb, így egy öreg erdő ritkítása majd friss egyedekkel való feltöltése pont hogy pozitív folyamatot jelent.
2016. dec. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A fa egy mezőgazdasági termék. Ha nem lehetne kivágni, akkor nem ültetne senki fát, mert minek, ha nem adhatja el X idő után. Így egy idő után elfogynának szépen az erdők, mert fa helyett krumplit ültetnének, vagy egyéb hasznot hajtó növényt.


Ezzel szemben, Mo-on már évtizedek óta gyors ütemben nő az erdősített területek aránya.

Az ilyen tarvágások jó eséllyel rövid tenyészidejű, tájidegen fafajra utalnak, talán nyárfára. A fakivágásokra nagyon szigorú szabályok vonatkoznak.

2016. dec. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

még jó, hogy a saját földemen azt csinálok amit akarok! ha akarom kivágom a rajta lévő fákat, ha karom, akkor meg porig égetem.


Amúgy meg kell a bútornak, papírnak, stb. Újrafelhasználás minimális jellegű manapság!

2016. dec. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"még jó, hogy a saját földemen azt csinálok amit akarok! ha akarom kivágom a rajta lévő fákat, ha karom, akkor meg porig égetem."


Ez nem így van általában. Nagyon szigorú szabályozás van, komoly szankciókkal.

Léteznek szabad rendelkezésű erdők (általában kisebb méretűek, régebben faültetvény néven futottak), ahol kevesebb a szabályozás, de azért ezekben sem csinálhat akármit a tulajdonos.

2016. dec. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!