Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aliexpress-ről rendeléskor...

Mi_manera kérdése:

Aliexpress-ről rendeléskor "held by custom", mire számítsak?

Figyelt kérdés
Aliról rendeltem egy mobilt, és december 21-én érkezett meg az országba, "held by custom"-ot ír. Gondolom megfogta a NAV! Érdemes várni, hátha tovább csorog, és frissül a TN, vagy menjek elébe, meggyorsítva a kézbesítést? Valakinek tapasztalat?

2016. dec. 28. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
küld el a vásárlás adatait mert ha ők állapítják meg a mókát lehet h több lesz mint amibe a telefon kerül.
2016. dec. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ezen filózom én is, meg igazából úgyis belekalkuláltam az ÁFA-t, mint eshetőség.

Simán a NAV vámmal foglalkozó mailre küldjem vagy van ennek más intézési formája?

2016. dec. 28. 09:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Amennyiben postás hozza, maga a posta fog küldeni egy levelet amiben meg vannak adva azok az adatok amiket a NAV felé benyújtandó nyilatkozatban kell tenned.

Azért felesleges megelőzni ezt a lépést, mert maga a vásárlási bizonylat csak része annak amit a NAV kér.

Olyan pedig nincs, hogy "átcsorog" az ellenőrzésen, mivel a státusza szerint már félre lett állítva hogy bekérjék az adatokat.


Várd meg a postai értesítést.

2016. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a valaszokat! :)
2016. dec. 28. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!