Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért utálják annyian, ha egy...

Miért utálják annyian, ha egy magyar gyereket Kevinnek hívnak?

Figyelt kérdés
Igaz, hogy "külföldi név", de hát nagyon sok név az (ezt max. nem szokták meg). Nincs is furán írva, mint pl. Dzsenifer, nem is kimondhatatlan. Igaz, hogy például a "Kovács Kevin" kicsit furcsán hangzik, de szerintem megszokható, egy külföldies vezetéknévvel meg nem is hangzik olyan furcsán. Csak azért utálják, mert nem szokták meg?
2010. máj. 3. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
97%

Egy Magyar gyereknek legyen rendes magyar neve

Az amerikai gyerkőcöt se nevezik el pl Bélának

2010. máj. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előzővel. A k

Kevin nem magyar,mégha nem is olyan borzalmas,mint némelyik divatnév.

2010. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%
Azért, mert magyarság-mániások. Amúgy nekem nagyon tetszik a Kevin név :) A Kevin már ugyanolyan magyar név, mint a többi, ennyi erővel az Ádámot meg a Dávidot is lehetne leizélni, vagy a Kittit pl, tényleg csak az a bajuk vele, hogy ez még nem épült be annyira a köztudatba, és szokatlan.
2010. máj. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De igen, nevezik az amerikai gyereket Bélának, Lugosi Béla fiának Béla George Lugosi a neve :D

Na jó, értem én.

Szerintem tök undorító név alapból (mármint a Kevin), de manapság nem divat szép magyar nevet adni a gyereknek. Az anyakönyvezhető nevek listáján szerepel még pl. Anakin, Melkisédek, Pelágiusz, Robinzon, Lüszien, Geraszim, Celesztin, Klaudiusz, Hannibál... Borzalmas.

Most már mindenki csak kúúúl meg menő nevet akar adni a gyereknek (meg persze különlegest). Ez Magyarország.

Ha ne adj' Isten leszek olyan elmebeteg, hogy egyszer gyereket vállalok, biztos Jávor Pál (mindkettő férfi keresztnév), vagy valamilyen Béla lesz a neve, nem pedig Maximilián meg Libóriusz.

2010. máj. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik. A környezetemben mindenkinek, még a gyerekeknek is hagyományos neve van. Gergely, István, Sándor, András, Máté, Dániel, Gábor, Bendegúz, Zalán. Nem is ismerek szokatlan nevű embert. (Egyet, egy lányt.)

De nem is adnék ilyen nevet, nem akarnék minél csillogósabb nevet adni, pedig nekem is teszik egy csomó angolszász és japán keresztnév.

2010. máj. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Első 2 válaszoló, ti pl. a Barbara, Krisztián, Lili, stb. neveket is utáljátok? Mert nem csak hogy külföldiek, hanem még ugyanúgy is mondjuk, mint az eredetijüket.

A 3.-kal nagyjából egyetértek, de nekem a Kevin csak elmegy, és ha lenne gyerekem, nem hívnám így.

Abban van valami, hogy sokszor divatból adják ezt a nevet, de azért csak a 35. leggyakoribb volt tavaly, és Bence, Máté, Balázs, stb. sokkal több van. Az -usz végű nevek szerintem is hülyén hangzanak magyar névnek.

2010. máj. 4. 17:54
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem semmi bajom sincs a Kevinnel :D

nekem nagyon is tetszik *-*

2010. máj. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ideírok még egy hasonló kérdést: láttam egy cikket a Sebestyén Balázs fiáról, hogy Benettnek nevezték el, és a cikkhez kommentelők háromnegyede olyasmit írt, hogy milyen hülye név a Benett. Mitől tartják annak? Igaz hogy különleges, de szintén nincs furán írva, nem túl külföldies, és majdnem ugyanolyan mint a Bence, ami meg a leggyakoribb mai név. Én személy szerint nem értem...
2010. máj. 4. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!