Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen következménnyel fog...

Milyen következménnyel fog járni az ha szilveszterkor igazoltattak a rendőrök és találtak nálam petárdát?

Figyelt kérdés
2017. jan. 2. 10:51
 1/5 A kérdező kommentje:

Gondolom látták, amint eldobok egyet és azért álltak meg mellettünk. Kipakoltatták a zsebeimet és volt nálam még 3 db. Azokat lefoglalták (egy "Bűnjel"-es zacskóban) és írtak egy jegyzőkönyvet.

Azt mondta, hogy lesz valami eljárás ez miatt, de mivel nem vagyok büntetett előéletű valószínűleg nem lesz gond, de én azt hittem eddig, hogy este 6-tól reggel 6-ig lehet dobálni ezeket is.

2017. jan. 2. 10:55
 2/5 A kérdező kommentje:

Ja és lehet elkövettem egy hibát: Kérdezték, hogy kérek-e egy példányt arról, hogy lefoglalták azt a 3 db petárdát és én nem kértem.

Van rá esély, hogy ez később visszaüt ha mégis lesz valami komolyabb meghallgatás az ügyben?

Ezen a téren tájékozatlan vagyok csak azért kérdem, hogy nem-e tudnak visszaélni vele, hogy nem kértem.

2017. jan. 2. 10:58
 3/5 anonim ***** válasza:
De. Például írnak egy nullát a hármas után. Nem hiszem viszont, hogy ilyennel szórakoznának. A dolgukat végezték, valószínűleg örültek, hogy kipipálhattak egy intézkedést.
2017. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%

Magyarországon talán pirotechnikus használhat petárdát, de utcán ő sem dobálhatja. Az mindenkinek és mindig tilos.

37 személyi sérülés történt Szilveszterkor petárda és tűzijáték miatt. Egy 6 éves kisfiú kezében durrant el egy petárda. Friss infót nem olvastam róla, hogy csonkolni kellett-e a kezét, de ez szinte biztos.

Annak örülj, hogy te nem sérültél meg. A büntetést megérdemled.

2017. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Hallomásból tudom hogy valószínűleg hivatalosan küldenek egy levelet hogy elismered e?Ha azt mondod hogy nem nagyobb büntetési tételeket ígérnek és további hivatali vizsgálatokat.Én ilyen esetben biztos nem írtam volna alá semmi ilyesmi papírt.A te aláírásod is már bizonyíték.A mostani rendőrautókban már van kamera.Én kidobtam volna a zsebemből azt a három darabot,majd bizonyítsa hogy nálam volt.Valószínüleg megkeresnek és könnyen lehet 150 ezerrel megvágnak,de több tízezres birság nagyon valószínű.A használatában énaz ilyet rafináltan csinálnám.Pl magánterület,vagy ha nem biciklivel motorral megyek,illetve a helyszín,stb.
2017. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!