Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 14 évesen tanulhatok egyszerre...

14 évesen tanulhatok egyszerre 3 nyelvet?

Figyelt kérdés

A középiskolában angolt fogok tanulni. Általános iskolában 4. óta tanulom a németet, 3 éve pedig külön tanárnál. Szeretnék japán nyelvet is tanulni. Szerintetek meg lehet tanulni 3 nyelvet, ha egymással párhuzamosan tanulom?

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. jan. 3. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan, ha van rá elég idöd meg kedved hozzá.


A német után az angol nem túl nehéz (fordítva sokkal rosszabb lenne), a japán meg egész más rendszerü, ezért nem zavar be.


Sokan tanulnak egyszerre több nyelvet, Nyugat-Európában gimnáziumokban teljesen megszokott dolog két-három idegen nyelv tanulása közel egy idöben - ott az elsö években minden tanvében indul egy új nyelv, szóval nem egész egyszerre kezdik. Az elsö a latin vagy angol általában, ezután jön az, ami nem az elsö volt (ha latinnal kezd, akkor az angol és fordítva), utána meg francia, spanyol, olasz a leggyakoribb.

2017. jan. 3. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Igen, ha van elég ambíciód és szereted a nyelveket, + jó a nyelvérzéked, akkor igen. Sok sikert hozzá!
2017. jan. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Megnyugodtam, köszönöm szépen! :))

Szeretem a német nyelvet, szerintem az angolt is fogom, de mindennél jobban a japánt szeretném tanulni. Nagyon tetszik és szeretem azt a nyelvet!^^

2017. jan. 3. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!