Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lesz a telefonok beazonosít...

Mi lesz a telefonok beazonosításával? Ti ezt hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Tudjátok (sajnos) bejött egy új jogszabály a terroristák miatt, mely szerint minden NEM előfizetéses mobilszámhoz tartozó embert be akarnak azonosítani. A probléma itt következik, és gyanítom nagyon sok embert érint, ilyen-olyan okok miatt. Nálam a probléma a következő: húszonéves korom óta ugyanez a számom és ezt még egy volt barátomtól kaptam ajándékba (telefonnal, de az már nincs meg nyilván), de a szám maradt, viszont a barát azóta már ezer éve nincs meg :) Ma jött egy sms, hogy fel fogják velem venni a kapcsolatot adategyeztetés miatt. A gond az, hogy nekem kell ez a szám, viszont nem akarom kiadni magamat (direkt ezért is nem lettem előfizetéses, mert ehhez nem kellett semmilyen adat), a sim-hez a barátom adatai vannak megadva, tehát az ő neve alatt fut a sim-em. NEM akarom ezt megváltoztatni, és itt jön a probléma, mit tegyek? Ti is vagytok ilyen helyzetben? Hogyan lehet azt megoldani, hogy a kecske is jóllakjon, de a káposzta is megmaradjon :)

/Szerintem, ha nem kapnak rá választ, értsd nem tudnak elérni, akkor egyszerűen kivonják a forgalomból a számomat, azaz megszüntetik./ Szerintem még ők sem tudják hogyan legyen? Ti mit tennétek? Hogyan oldanátok meg? Gondoltam már arra is, hogy ha telefonon megkeresnek akkor mivel én nő vagyok a barátom pedig ugye férfi volt :), én veszem fel értelemszerűen a telefont és azt mondom, hogy a barátom most lázasan fekszik és én vettem fel. Tudom az adatait, mert még emlékszem rá (szül. hely, év, hónap, nap). És egyszerűen bemondom. Szerintetek? Nem hiszem, hogy emiatt minden egyes ügyfélnek minden egyes évben majd papírokat küldözgetnek ki. Ez csak azért kell nekik, hogy "megfeleljenek" az előírásoknak, a kormány akaratának, a kitalált új jogszabálynak. Biztos vagyok, hogy nem küldenek ki mindenkinek papírt. És itt jön a kérdés: ha mondjuk fiú nevén van a sim, és mondjuk nem ő válaszol rá amikor felhívják, hanem egy másik fiú, mert mondjuk megvásárolta egyik a másiktól a telefont, akkor pont ugyanott vagyunk. Tudja mondjuk az adatait, és azt mondja be a másik fiú aki megvásárolta az előzőtől a telefont. Tehát ez marhára ellenőrizhetetlen.... Elég nagy szamárságot alkotott a kormány, aki akarja így is megoldja, hogy ne őt kelljen regisztrálni. Ezzel csak felesleges plusz munkát mindenkinek, és felesleges idegeskedést és meg nem értettséget, értetlenkedést, bürokráciát tolnak mindenki arcába. Engem személy szerint kissé fel is háborít. Aki terrorista az úgy is megoldja, ez csak a kis embereknek okoz így felesleges gondot.



#telefon beazonosítás #sim kártya beazonosítás #felesleges jogszabály
2017. jan. 6. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kell személyesen megjelenni személyi igazolvánnyal adategyeztetésen, akkor valószínű elég, ha te diktálod be. Nem kell magyarázkodni. Ha nem fogadják el akkor megkérsz egy férfi ismerőst, vagy megkérdezed a szolgáltatónál, hogy mi van ilyenkor.


Valószínűleg nem rád utaznak, csak rohadtul gyanús lesz az a néhány ember aki már nem él, vagy egy évben vett 200 kártyás telefont. (régebben volt olyan törvény, hogy egy természetes személy egy évben 2 kártyát vehetett max, persze a tesco-s regisztráció nélküli tömegkártyák valahogy bekerültek, lehet nincs már ilyen szabály) Lehet néhány körözött bűnöző is megszívja majd, nem csak a terrek, de hát ez van. A paraszt meg mindig szív :/ Ez van :)

2017. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne álmodozzatok. Az adatok megadása kötelező, és nem annyi, hogy behazudsz kamu nevet, hiszen ezzel pont azt nem tudnák megakadályozni, amit akarnak.


Név, lakcím, szig. szám, születési hely és idő, stb. - és ha hamis adatokat adsz meg, az bizony csúnya jogi következményekkel jár.

2017. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm, én is erre gondoltam.


Elképzelhetetlennek tartom, hogy direkt csak emiatt be kell majd sétálni egy személyi igazolvánnyal. Az azért elég durva lenne szerintem :)


Életemben nem voltam benn ilyen szolgáltatónál pont emiatt, mert nem akartam magam regisztráltatni sehol. Így is épp elég helyen kell az életben, nekem ez külön nyűg lenne és nem hiszem, hogy rájuk tartozik. Az tartozik rájuk, hogy fizetek, feltöltöm és kész :)


Különben is csak ez az egy számom van. Igazad van, és arra gondoltam még, hogy majd megkérem a mostani kedvesem, hogy hívja fel/vissza őket ő, mert ő mégis csak férfi, a sim is férfi nevén van.


Amikor pedig én veszem fel, akkor azt mondom most lázas, most aludt el, majd, ha felébred, akkor visszahívja.


(HA nem lesz elég nekik, hogy én bediktálom az adatokat.)


Magyarázkodni én sem fogok, csak akkor mondom el ezt az egy mondatot, ha ragaszkodnak a "férfi hanghoz".


Tényleg mindig a "paraszt" szív.. Annyira dühítő ez az egész, így ahogy van.


És mi van pl. azokkal, akik mondjuk idősek, és ha megkövetelnék, akkor nem tudnak bemenni, mert nem tudnak mozogni, stb? És annak idején a telefont is megvette nekik valaki? Nonszensz az egész!

2017. jan. 6. 18:25
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elsőnek válaszoltam, de a másodiknak is köszönöm a válaszát :) Valószínűleg így lesz ahogy a kettes mondja..


De, ha csak felhívnak, akkor ez is egy csomó visszaélésre ad lehetőséget! Például én honnan tudom, hogy aki hív, az ténylegesen a szolgáltató száma??


Bárki ezt a "lehetőséget" meglovagolva egyik a másik emberből kihúzhat akkor most privát adatokat?? Ezek szerint!


Én frankón vissza fogok kérdezni, hogy ők azonosítsák be magukat, mi az, hogy felhívnak egy számról és én meg köteles vagyok megadni a bugyim színétől kezdve mindent?


A személyi igazolványomat pedig tudva lévő senki ember fia kezébe nem adom, pont a visszaélések miatt, és csak hivatalos személy kérheti a személyi igazolvány számomat...

Ugyanígy senki fia borjának nem fogom csak úgy "habókra" bediktálni a személyi igazolvány számomat... + adataimat.


Ezt ugye senki nem várja?! Vagy ilyen hülye országban élünk, ahol ezt is lehet?

2017. jan. 6. 18:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Látszik, hogy még tizenéves vagy.


Bárhol kötsz szerződést (vízművek, áramszolgáltató, kábeltévé, adóhivatal) egy csomó személyes adatot meg kell adnod. És nem, nem csak Magyarisztánban.


A telefon sem kivétel ez alól, és bárki, aki vonalas - vagy számlás mobil - telefonnal rendelkezik, ugyanígy megadja az adatait.


Egyébként nem értem, miért ez a gyerekes ragaszkodás az anonimitáshoz. A világon semmi hátrányod nem származik abból, hoyg név van a mobilszámodhoz kapcsolva. Kivéve, ha bűnöző vagy, de akkor nyilván nem itt picsognál.

2017. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem azért hívnak majd fel, hoyg megadd az adataidat, hanem hogy egyeztessék, hogyan fogod HITELT ÉRDEMLŐEN megadni azokat: bemész egy irodába, vagy postán küldjék ki a lakcímedre az adatközlő lapot, stb.
2017. jan. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

"A világon semmi hátrányod nem származik abból, hoyg név van a mobilszámodhoz kapcsolva. Kivéve, ha bűnöző vagy, de akkor nyilván nem itt picsognál."


Az én dolgom, és nem vagyok gyerek felnőtt vagyok, nem tudom honnan veszed ezt? Picsogni meg te szoktál.


A normális válaszokat megköszönöm. Jöhet még, hogy kinek milyen ötlete van, vagy hogyan gondolja? Köszönöm.

2017. jan. 6. 19:25
 8/8 anonim ***** válasza:

"nem vagyok gyerek felnőtt vagyok, nem tudom honnan veszed ezt?"

A hisztidből, a durcázásodból, a gyerekes gondolkodásmódodból.


"Picsogni meg te szoktál."

Nem, én nem szoktam. Kinőttem már belőle.

2017. jan. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!