Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hamis névre lehet netről...

Hamis névre lehet netről rendelni?

Figyelt kérdés

Itt ezen azt szeretném érteni hogy jó címet adok meg de tegyük fel más néven rendelek pl. nincs a családban evelin nevű ezért az lesz hogy Tóth Evelin úgyértve a vezetéknév marad de a keresztnév hamis ahogy a mögötte levő személy is,

a posta mit vesz figyelembe a címet vagy a nevet?

Mert nagyon ritkán van hogy alá kell írni egy átvételi lapot mind pl a hivatalos leveleknél akkor ez rosszul jönne ki vagy nincs ezzel baj?



2017. jan. 10. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Semmi értelme hamis névre rendelni, mi a célod vele?


Alapvetően a címzett veheti át a neki szóló levélküldeményt, vagy közeli hozzátartozói.

A futárszolgálatok mindig kérnek személyi igazolványt, a posta abban az esetben ha a csomag nem fér be a postaládába (ha befér akkor simán bedobják a nem regisztrált küldeményeket). Ha a postás értesítőt hagy akkor külön a lakcímkártyát is kérik, ahol minden adatot ellenőriznek hogy egyezik-e a csomagon feltüntetettel.

2017. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennek mi az értelme?


Ha én Tóth Sándor Adalbert vagyok, a feleségem Tóth Appony Eulária, s van egy Tóth Borbála nevű lányuk, Tóth Géza fiúnk, akkor erősen csodálkoznánk, ha a postás egy Tóth Elvirának címzett csomagot akarna ránk tukmálni. Főleg, ha utánvétes.

2017. jan. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, engem Kovácsnak hívnak, nem ismerek egy Szabót sem, de kiírtam a postaládára hogy Kovács / Szabó.


Sokszor rendelek Szabó névre eBay-ről, Amazonról, persze csak apróságokat, ami befér a ládába. Még mindent megkaptam, hisz' a postás nem tudhatja, ki van még bejelentve az adott lakásba.

2017. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez addig jó amíg át nem léped az áfafizetési határt. Utána a NAV felé kell nyilatkoznod és nem szerencsés ha egy hivatalos szervnek okiratot hamisítasz. Vagy buktad, és a nem létező Szabó nem veheti át a küldeményt. Ezt te nyilván kijátszod vagy megoldod saját névre, de itt továbbra is kérdés hogy mi a kérdező célja vele.
2017. jan. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mostanság igen sokat ebayezgetek s anyámék nomeg baratom is folyton eldugja a csomagom vagy kinyitja de ha tegyük fel ismerősöm nevére rendelek akkor bezzeg nem mernek hozzá nyúlni. Nomeg egyszer már nekem is jött utánvétes csomag külföldről a én nevemre ahogy említettétek. Így ezert szeretnek kicsit állnéven rendelgetni hogy még véletlen se tudjanak ilyet küldeni.
2017. jan. 10. 16:27
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ez addig jó amíg át nem léped az áfafizetési határt."

Nyilván nem olyan tételben, értékben és célból rendelek, hogy ahhoz a NAV-nak bármi köze legyen.


"Vagy buktad, és a nem létező Szabó nem veheti át a küldeményt."

Értelemszerűen, ha nagy ritkán valami olyat rendelek, ami ajánlott vagy csak nem fér be a ládába, az saját névre megy. Az én célom nem valami hivatal vagy hatóság kijátszása, hanem az eBay-es eladóké (ne menjünk bele miért, olyan belterjes hobbim van, ahol sok ember ismeri egymást, és ez nem mindig szerencsés).

2017. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Egyet értek a utolsóval.

Én se rendelgetek olyan nagy tételben vagy méretben csak az zavar hogy mindig hozzányúlnak vagy setlegesen tudják a nevem külföldön s másra használják. elvégre a eladó nagyon sok fontos adatot megkap rólunk.

2017. jan. 10. 20:10
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ebay-től semmit nem kap meg az eladó, csak a neved és szállítási címet. Ez benne van akármelyik telefonkönyvben.
2017. jan. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!