Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha egy cég "bérbe adja" az...

Ha egy cég "bérbe adja" az embereit egy másik cégnek és letelik valakinek az 5 éve, lehet hogy a bérlő cég próbaidőre átvegye arra a fél évre ugyanazokkal a feltételekkel ahogy előtte is dolgozott csak a közvetlen munkáltató változna meg?

Figyelt kérdés
Olyan cégnél dolgozom aminél korlátozott a saját dolgozóinak száma ezért egy cégnek fizet azért h az biztosítsa neki a megfelelő létszámot.A munkatársnőm hivatalosan még nem is tudta meg h elveszíti az állását (február 8-ával)mert letelik neki az 5 év.Sajnos a "cégem"nem tudja felvenni létszámstop miatt.De korábban már csináltak nem egyszer olyat h felvettek valakit a közvetitő cégtől egy félévre próbaidőre majd "visszaadták" a közvetítőnek.
2017. jan. 25. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Általában a munkaerő kölcsönző cégek szerződésben kikötik, hogy a partner céghez a munkavállaló nem dolgozhat(lehet változó, én 1-2 évre láttam példát).


Természetesen a két cég közti viszony fenntartása érdekében néha eltekintenek ettől, vagy a közvetítő valamiért cserébe(szerződés, pénz) elengedi a munkáltatót.


(Egyébként miért szüntetné meg a közvetítő cég a munkaviszonyt, ha a bérlő cég elégedett és továbbra is hajlandó fizetni a munkáltató bérét és a közvetítő cég hasznát? Csakis cégérdekek lehetnek, pl végkielégítés járna 5 év után, de nem akarnak fizetni, ezért átadják más cégnek, aztán vissza, de akkor a munkaviszony megújul. )


A próbaidő lényege, hogy a munkavállaló megbizonyosodhat, hogy a munka körülmények megfelelnek neki, a munkáltató megbizonyosodhat, hogy a munkavállaló akár jó is lehet, be tud illeszkedni és végzi a feladatát, esetleg a teljesítményt is láthatja.


Ha valaki egy cégnél dolgozik 5 évig, és a próbaidőtől a cég nem hajlandó eltekinteni, az nekem k7rv4 gyanús lenne.

2017. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az a probléma hogy van egy törvény miszerint ha a közvetítő cég által kiközvetített dolgozója 5 éve dolgozik egy helyen annak a cégnem fel kell vennie a saját állományába vagy pedig egy másik céghez kiközvetítve kell letöltenie fél évet hogy újra az első cégnél dolgozhasson-vagy fél évre felmond
2017. jan. 25. 18:10
 3/3 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem mondani h a "bérlő" cég nem akarja a bővíteni a saját állományát ezért gondoltam egy ilyen kompromisszumra mert a szükséges létszám megmaradna csak ideiglenesen fel kellene vegye de fél év leteltével visszaadhatná a közvetítő cégnek.Tehát a hölgynek nem kellene elmennie tudván hogy fél év múlva nem jöhet erre a posztra vissza
2017. jan. 25. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!