Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok valami ötletet adni...

Tudnátok valami ötletet adni hogy hogyan motiváljam magam?

Figyelt kérdés
Most 8.osztályos vagyok és minnél hamarabb le szeretnék nyelvvizsgázni és a gimnázium után egyetemre menni majd aztán esetleg külföldre menni. Nos én abban szeretnék segítséget kérni hogy adjatok ötletet amivel motiválni tudjam magam ezeknek a céloknak az irányába.

2017. febr. 2. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Tűzz ki apróbb célokat magad elé,és örülj annak,ha azokat tudod teljesíteni.Ha tisztában vagy a céljaid előnyeivel,akkor nem kérdés,hogy minél hamarabb meg szeretnéd valósítani őket.

Ha tanulsz,akkor ne kényszerből tedd,és ne úgy,hogy félig is alig figyelsz oda,hanem próbálj valami érdekeset találni a leckében,légy pozitív.Dobd fel a környezeted,használj filctollakat,készíts vázlatokat,tarts néha szünetet.Ha olyan házid van,amihez nem kell gondolkozni túl sokat,zenét is kapcsolhatsz.

A lényeg,hogy élvezd a tanulást,tedd minél érdekesebbé,ne csak magolj!Mond fel magadnak/szüleidnek/tesódnak azt,amit megtanultál.

Ha szemed előtt lebegnek a céljaid,és még élvezed is az odáig vezető kemény munkát,akkor biztos,hogy sikeres és boldog leszel.c:

2017. febr. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Keress beszélgetőpartnereket, levelezőtársakat, akik azonos érdeklődési körrel rendelkeznek, mint Te. Tartsd velük rendszeresen a kapcsolatot. Ez arra jó, hogy egyrészt feltétlenül élőnyelvvel találkozol, nem száraz tankönyvi rizsával, másrészt aktív, mert nem csak olvasod, hallgatod, lefordítod, hanem Neked is írnod kell. Harmadrészt kevésbé fáraszt, mint ha Tőled teljesen idegen dolgokról kellene olvasnod az idegen nyelven, és hosszabb távon is leköthet.


Én pl. a német nyelv gyakorlására a parfumo.de-re regisztráltam be, és rengeteg érdekes, kedves emberrel ismerkedtem ott meg.

2017. febr. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,valamint nyugottan írhattok még olyan oldalakat ahol angol emberekkel beszélgethetek.
2017. febr. 6. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!