Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha te visszaemlékszel bármilye...

Ha te visszaemlékszel bármilyen korábbi (gyerekkori) emlékedre, azt te hogy látod magad előtt megelevenedni? Milyen szemszögből látod?

Figyelt kérdés
Úgy, mintha most látnád a szemeiddel, vagy mintha egy tv-ben néznéd? Én úgy látom a jeleneteket, mintha kívülről valaki kamerázott volna, soha nem a saját szemszögemből. Hátam mögül, mellőlem, előttem, látom magamat. Miért van ez így?

2017. febr. 3. 14:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak tipp, de az emlékek egy része nem pontosan akkori időhöz kötött, amikor történt. Ezt úgy értem, hogy mondjuk 15 évesen visszagondolsz egy 7 éves kori emlékedre, azt te nem biztos, hogy 7 éves korodban jegyezted meg. Először igen. De ahhoz, hogy ez ne felejtődjön el, újra és újra vissza kell rá emlékezned, esetleg később láttál egy ehhez kapcsolódó fényképet, mondjuk 9 évesen és eszedbe jutott. Ezzel viszont már módosul maga az emlék. Később is mindig arra emlékszel vissza, amire utoljára visszaemlékeztél. Nem feltétlen kell fénykép hozzá, az is elég, ha egy eseményre fél évvel később visszagondolsz, az már olyan, mintha egy történetet mesélnél magadnak, már külső megfigyelő leszel, és minél több idő telik el, annál inkább kívülre kerülsz.


Ettől függetlenül szerintem vannak olyan emlékek, amik "eredeti formájukban" maradnak meg, de ezek ilyen pár másodperces villanások, amiket ha nem tud mihez kapcsolni az agy, könnyebben elvesznek. Ezekben viszont nem kívülről látod magad.

2017. febr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes és normális válaszodat! :)
2017. febr. 3. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!