Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha szeretném lezáratni az...

Ha szeretném lezáratni az utcát, ahol lakom, ezt hogyan tudom megtenni?

Figyelt kérdés

Zsákutcáról van szó, két oldalán velünk együtt két család érintett a témában. Az utca egy gátba torkollik, ezért az emberek rendszeresen ide járnak kutyát sétáltatni, télen szánkózni, motorozni stb. Ezzel nincs is önmagában probléma.

Viszont ráállnak autókkal a kerjtést körül ölelő fűre (sarki telek vagyunk), és mivel nekünk kell nyírni a füvet ez azért okoz problémát, mert a talaj olyan szinten eldeformálódik, hogy minden évben a fűnyíró szezon elején azzal kell kezdenünk, hogy elegyengetjük a talajt, hogy tudjuk nyírni a füvet. Ha esik az eső, sajnos a sok jóképességű akkor is rááll a sáros földre és teljesen szétbarmolja azt.

Illetve, tudjuk milyen, amikor az ember beteszi a lábát valahova.

Természetesen szemetelnek, pisilnek, cigi csikket dobálnak minden hova és egyik másik minősíthetetlenül viselkedik ezeket leszámítva is.

Ha csak az autós forgalom elöl tudnám lezárni az utcát az már nagy előre lépés lenne, mert akkor nem tudna ide parkolni, szerintem nem is jönne ide (mert ugye lusták ésha 200 m-nél többet kell gyalogolni, inkább máshova megy).


Szóval, ezekre vagy másra hivatkoza esetleg el tudnám érni, hogy pl. kitegyenek egy táblát, hogy megállni tilos? Vagy egy sorompót, vagy bármit, ami fizikailag meggátolná, hogy ide jöjjenek?

Építő jellegű kommenteket kérek szépen! Nekünk ez tényleg rendszeres probléma forrás...


Köszönöm!



2017. febr. 7. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg utca/közterület, akkor ne akard lezáratni!

Nem a tiéd, vagy a többi lakóé! Mindenkié!

2017. febr. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Megállni tilos táblát szerintem az önkormányzatnál kell kérni.

AMit tehetsz, hogy behajtani tilos táblát tetetsz ki. Sorompo semmi esetre sem jó, mert akkor a tüzoltó, mentö, kukás, nem tud bemenni.


Amit még tehetsz már most, hogy a telek határhoz, vagy akár az út széléhez, oriási köveket hozatsz, vagy vas oszlopokat amiket piros, fehérre lefestesz, hogy jól átható legyen. Ìgy nem tud leparkolni.


Fontos lenne az önkrmányzatot kérni egy kuka kihelyezésére, és annak üritésére is. Persze talán mindenkinek az lenne a legjobb, ha ott az önkormányzat parkolót építene, ahol normál körülmények között az emebrek megtudnak állni, kukákba tudják a dolgaikat dobni...

2017. febr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Esetleg a fent elmondottakon kívül fát telepítesz a telek sarkára-szélére. Sokat, hogy ne tudjanak odaállni.

Vacak egy dolog lehet, mert tényleg nem tehetsz semmit, nem zárhatod le.

2017. febr. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az elsőnek:

Tényleg csak azért szeretném megoldani, mert ha már a mi feladatunk, hogy a közterületen nyírjuk a füvet, legalább ebbe lehessen ár beleszólásunk, hogy ne csesszék szét a földet azzal, hogy esőben hóban ráállnak. Néha úgy néz ki mint ha traktorral mennének rajta keresztül. Aztán utána meg nyírjam rajta én a füvet. Nem szivatom saját magam, megpróbálom megoldani. Tudom, hogy nem a miénk, de nekünk kell rendben tartani. És hát nem vagyok hülye, hogy majd csak simán elnézzem, hogy szemetelnek, én meg össze szedem.

Képzeld el, hogy ha a te házad előt lenne zsibvásár, szemetelés, ordibálás, illetve téged szivatnának azzal, hogy szétbarmolják a földet, ami után 3szor annyi ideig tart pl a fűnyírás. Hidd el, hogy nagyon hülye helyzet.

Csak szeretném megoldani...

2017. febr. 8. 11:33
 5/5 A kérdező kommentje:

A többieknek köszönöm!

A kő meg a fa nagyon jó ötlet! A fát sajnos parszt módon elgázolták, már többször próbáltuk, a követ még nem próbáltam. Árvíz időszakra vonatkozó szabályokban vagyunk érintettek. Utána nézek, hogy köveket lehet e kitenni.

Elvileg csak fa lehet kinn. De hátha a kő is belefér.

Köszönöm!

Akkor betelefonálok az önkormányzathoz, hátha segítenek.


Ja azt nem is mondtam, hogy 9 hónapos kislányom van, és egyszerűen nem tudom alatatni, néha olyan minősíthetetenül viselkednek!

Ez persze egyéni szociális probléma, tudom jól. De képzeljétek csak el a leírtak mellett ez is nagy problémát jelent, számomra nyilván a legnagyobbat. Csak direkt nem ezzel kezdtem, mert ez más szemszögéből, valószínűleg elenyésző...


Köszönöm mindenkinek!

2017. febr. 8. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!