Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Min tudtok spórolni? Min...

Min tudtok spórolni? Min lehet és fér bele? Hol érdemes élelmiszert vásárolni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 7. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Élelmiszert a Pennyben, Sparban, Lidlben, Aldiban, Tescóban érdemes. Ha nézegeted a heti akciós újságokat, sok mindent tudsz olcsón venni.
2017. febr. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ember a hasán tud a legjobban spórolni.

Lehet még a villannyal, hogy kevesebb tv-t nézel, alig oltasz villanyt, energiatakarékos égőt veszel stb. Akkor például még lehet azzal, hogy arra költesz amire nagyon muszáj, ilyesmi.

Fel kell írni mik vannak neked jelenleg és megnézni mi az amiből tudsz engedni.

Te tudod a szokásaidat, viszont tudod, hogy ennyid nem lesz rá, így te tudod hol az a pont ahol tudsz szorítani a szíjon.

Tehát pl én az előfizetős telót lecseréltem kártyásra. Átgondoltam és nem volt rossz választás az én szokásaimhoz igazodva. Sok emberrel már face-n (messengeren) tartom a kapcsolatot, vagy mail-ben.

Akkor pl lehet egy drága bmw-t lecserélni valami kis fogyasztású egyszerű autóra. Most nem tudom konkrétabban.


Az élelmiszereknél pedig ott lehet spórolni, hogy csinálsz egy étrendet magatoknak, írsz hozzá bevásárló listát és mikor mész vásárolni szigorúan ragaszkodsz hozzá.

Így lehet hamarabb is végzel, de tényleg csak azt veszel amire szükség van. Eleinte nehezebbe de aztán meg lehet szokni, sőt rájössz van előnye is.

Sokan az újságok akcióival is tudnak spórolni, de ehhez jól kell ismerjék az árakat folyamatosan.

Valamint pont a múltkor olvastam, hogyha olyan dolgot veszel akciósan amit amúgy nem szoktál egyántalán akkor az nem spórolás. Hát lehet van benne valami.

2017. febr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hasznos válasz.
2017. febr. 8. 13:12
 4/8 Nereida3 ***** válasza:
100%
Sok minden lehet, de valamin nem érdemes. Az ételek minőségéből nem adnék alább. Inkább kevesebbet veszek, de az jó minőségű legyen. Pl. nem veszek parizert, de nem is veszek helyette szalámit. Palizsánkrémet veszek (vagy észítek inkább). Legjobban azzal lehet kaján spórolni, ha otthon főzöl, és amit lehet, elkészítesz magad. Nem télen kell lecsót főzni pl. :) A kártyás telefonnal nem értek egyet, 6 Ft a percdíjam, és képtelen vagyok annyit telefonálni, hogy túllépjem egy kártyás feltöltés árát... Az majdnem mindegy már, mennyit ég a villany, mennyit megy a laptop, annyira keveset fogyaszt. De tényleg érdemes feltenni a kérdést vásárlás előtt, hogy biztos kell ez nekem? Meg tényleg az akciók, mindenhol, használt dolgok is lehetnek jók (ruha, bútor...) stb.
2017. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Munkahelyre is, ha lehet, vigyél kaját. Én tartok a munkahelyi hűtőben felvágottat, sajtot, ilyesmi, és abonettel az a reggeli. Ebédre viszem ami vacsoráról marad. Ha lusta vagyok csomagolni, legalább 1500 elmegy a napi kajára.
2017. febr. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Moon_Walker ***** válasza:
69%

az nem spórolás, ha szemetet eszel, mint ahogy az első beírta!

ezekben a boltokban hulladékot sóznak az emberre.

2017. febr. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Sokat tanultam Tőletek.
2017. febr. 14. 14:23
 8/8 anonim válasza:
Ajánlom az "Emberiség.hu" oldalt, ahol szervezik az olcsó hazai élelmiszerellátást.
2017. febr. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!