Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mik ezek a madarak facebookon?

Mik ezek a madarak facebookon?

Figyelt kérdés
Ma láttam először facebookon, hogy kommentekben ilyen madár matricákat küldenek (ami veri a fejét a földbe), és 200-300 lájkokat kapnak... Ez most mi? Honnan ered?

2017. febr. 12. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Többféle matricát lehet küldeni most már kommentbe is, nem csak privát üzenetben. Nem csak madár van, hanem szinte bármi, amivel kifejezheted az érzéseid.
2017. febr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Eddig is lehetett matricákat küldeni kommentben. Én csak azt nem értem miért ilyen népszerű ez a madár... Az előbb is találtam 9gag-en egy kommentet, ami szimplán ez a madár volt, és 3000 lájk volt rajta. :o
2017. febr. 12. 16:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Hm, nem tudom pontosan melyik madárra gondolsz.
2017. febr. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Arra a rángatozó kék-lila galambra
2017. febr. 13. 08:43
 5/8 anonim válasza:
Bocsi, itt hagyok egy kommentet, mert szó szerint ezt akartam kérdezni, hátha kapunk valami konkrét választ rá, mert lemaradtam erről a galambos mozgalomról. Néztem egy oldal (Azt hiszem a Top Comment)képeit és szinte az összes hozzászólás ugyanaz a rángatózó madárka volt, fogalmam sincs mi ez most :D
2017. febr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#1 Vagyok, ne haragudj, én nem tudtam miről van szó, még sosem láttam ezt.
2017. febr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tomika187 válasza:
Én is nagyon kíváncsi lennék rá! Esetleg,ha azóta rájöttetek, leírnátok??? Köszi :)
2017. febr. 14. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tomika187 válasza:

Ezért van tele a Facebook ezzel a lila madárral

TÁ | 2017 február 14. 19:27

Trash Dove jött, megrázta a fejét és elözönlötte az internetet, beleértve a mi Facebook-oldalunkat is. Most elmagyarázzuk, honnan is származik a mindenhol megtalálható galamb.


Viszonylag ritkán foglalkozunk mémekkel, hacsak nem kötődnek valamilyen játékhoz, de a fejrázó lila galamb megjelenése mellett, ami már a GameStar Facebook-oldalát is elérte, nem tudunk szó nélkül elmenni. Ha te sem érted, miért tűnik fel mindenhol Trash Dove - mert hogy így hívják -, bemutatjuk, honnan indult a mém.



Hirdetés

A madár eredetileg egy facebookos matricakészlet része, amit egy floridai művész adott ki még február végén. Ezt sokan eddig nem is vették észre, ám a Trash Dove népszerűsége rohamos népszerűségnek indult egy thaiföldi zenés remix videónak köszönhetően.



Ez mára négymillió megtekintésnél jár, a galambot pedig olyan ismertté tette, hogy a thai közönség folytonos madárhasználata után az angol nyelvű oldalak követői is rákaptak a lila galamb véletlenszerű kommentekbe való beszúrására, így nemzetközi ismertségre tett szert Trash Dove. Ahogy az lenni szokott, ezt a népszerűséget sokan szeretnék meglovagolni különböző remixek is készítésével, például az Overwatch hőse, Bastion kezén lévő Ganymede-et is lecserélték Trash Dove-ra, ahogy metálkoncertre is betették headbangelni.



A hirtelen ismertséget egyébként a matricaszett készítője, Syd Weller megköszönte egy új változat elkészítésével is, ami a thai zászlót tartja a kezében.


Mi továbbra is értetlenül állunk az eset előtt, de ha az embereknek ez kell...

2017. febr. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!