Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet a videót kivágni/me...

Hogy lehet a videót kivágni/megközelíteni, nem időben, hanem képben?

Figyelt kérdés
Nem úgy értem, hogy pl. az egy perces videóból kivágok egy részletet, hanem hogy a képet kivágom... Pl. ha le van filmezve egy erdőrészlet és én rá akarok közelíteni egy fára, hogy csak az az egy fa legyen benne, amelyiket én akarom... Persze én most nem fát akarok, ez csak egy példa.

2017. febr. 13. 18:16
 1/2 2*Sü ***** válasza:

1. Megállítod a videót a megfelelő helyen.

2. Megnyomod a Print Screen billentyűt, ez a vágólapra másolja a képernyő képét.

3. Megnyitsz egy képszerkesztő programot. Kvázi mindegy melyiket. (Photoshop, GIMP, Paint, akármi), és ott létrehozol egy új képet.

4. Megnyomod a képszerkesztőben a Ctrl+V-t, és máris a képszerkesztőben a videó képe.

5. Innen úgy vágod körbe, ahogy szeretnéd.


Ha akarod fel is nagyíthatod a képet, de természetesen ez pixeleződéssel, elmosódással jár. Nem lesz részletgazdagabb a kép.

2017. febr. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg a kérdést, mert nem a kép kell nekem, hanem, hogy a videó menjen tovább, de csak az a részlet... Hogy ha visszatérek a fás példához, filmezem a madarakat azon az erdőrészletem, de azt akarom, hogy a videóban csak az a fa legyen benne, csak azok a madarakat filmezzem, amelyikek azon a fán vannak...
2017. febr. 14. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!