Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés
148ezer ft-os tb hátralékot küldtek ki.. Sehogy sem tudom kifizetni,a szüleimtől nincs pofám pénzt kérni rá. Teljesen kilátástalan vagyok.

2017. febr. 15. 18:43
1 2
 11/20 2*Sü ***** válasza:

> 2 hónapja munka nélküli vagyok mivel külföldre fogok menni munkát vállalni. Ezek után nem kérek többet az itthoni munkáltatóktól.


De ettől még a tartozás fennáll, és amint külföldön fogsz jövedelmet szerezni, abból fogják levonni a tartozást. (Ez kissé macerásabb, de hidd el, meg fogják tudni oldani.)


> 2 év alatt 1x nem voltam orvosnál.


Ez nem érv. A kórház attól még áll, az orvosoknak fizetést kell adni. Te nem csak a saját egészségedből profitálsz, hanem a családtagjaid, a sarki közértes egészségi állapotából is. És lesz idő, mikor többet fog a gyógyításodra költeni az állam, mint amit az adott hónapban befizetsz. Oké, hogy két év alatt nem voltál orvosnál, és így a semmiért fizetnél 148 000 Ft-ot. De lehet, hogy három év múlva elvégeznek rajtad egy félmillió forintos műtétet… A TB-t nem a magad számlájára, magadnak fizeted, hanem a társadalom tagjaként a társadalomnak fizeted.


Pont azért szedik be ezt az adót kötelező módon, mert az emberek többsége túlságosan rövidtávon, szűk látókörűen gondolkodik. 20 évesen nem gondol arra, hogy mi lesz vele 50 évesen, hanem úgy gondolkodik, hogy 20 éves vagyok, egészséges, minek fizetnék az egészségügyi szolgáltatásokra, ha nem használom őket. Mikor 50 évesen meg használná, akkor meg nem lenne annyi pénze, hogy zsebből kifizesse.


> Meg akkor miért nem akkor küldtek felszólítást amikor még nem 100+ ezres tételig fajult el a dolog?


Nem ismerjük a hátteret, hogy milyen módon van TB fizetési kötelességed, és milyen módon nem tettél ennek eleget. Ha munkavállaló vagy, akkor a TB-t a munkáltatód fizeti. Ha vállalkozó voltál, akkor tudnod kellett a TB fizetési kötelezettségedről. (A törvény nem ismerete nem mentesít a törvény betartása alól.) Az adóbevallásban is részletezve van ez.


Hogy mikor vizsgálták meg az adóbevallásaidat, mikor derült fény a NAV számára, hogy TB tartozásod van, az egy más tészta. Az elévülési időn belül ezt bármikor ellenőrizhetik. De ettől a tartozás jogossága nem lesz kisebb.


> Bezzeg a kalányos dzsézönsztetheméktől nem hajtanák be a pénzt.


Miből gondolod? Ha tudják, tőle is behajtják.


> külföldre fogok menni munkát vállalni


Amúgy nem lesz sokkal jobb, ha ezzel a hozzáállással mész, mert a probléma okát (önmagadat) viszed magaddal. Ha ott nem fizetsz TB-t, akkor ugyanúgy (ha nem jobban) meg fogod szívni.

2017. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 2*Sü ***** válasza:

> Ha bemegyek a navhoz vagy írok nekik emailt,akkor vajon lehet 3 részletben fizetni? Más,hogy nem tudnám megoldani.:/


Ez viszont jó ötlet. A NAV ilyen szempontból rugalmas tud lenni. Ők is jobban örülnek egy lassabban, később behajtott tartozásnak, mint egy be nem hajtott tartozásnak.

2017. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 opened paradise ***** válasza:

3 részlet bőven jó.

Csak az elmű nem enged a 2-ből általában.

2017. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
lehet reszletfizetest kerni, viszont ha te dolgoztal es nem jelentettek be az nem a te hibad, ha vhogy tudnad igazolni a navnak hogy volt munkad csak atvertek akkor lehet elengedik a tartozast. olvastam ilyet a neten csak bizonyitani kene vhogy hogy meloztal
2017. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
legrosszabb esetben reszletfizetes azt tuti megadja ha lesz munkad akkor igy konnyeden kifizeted
2017. febr. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Lehetőségeid:


1./ Önkormányzatnál kérvényezed, hogy mentesítsenek az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alól. Ez rászorultsági alapon lehetséges, bizonyos feltételek megléte esetén. Ha megállapítják a rászorultságodat, akkor arról adnak ki egy igazolást, amit a NAV-nál be kell mutatni, így onnantól kezdve nem íródik elő továbbiakban a járulék.


2./ Az eddig felhalmozott tartozás 5 év után elévül, ha végrehajtásra adták már az ügyet, akkor 5 év helyet 4 + 6 hónap múlva évül.

A NAV Fizetési Kedvezmények Osztályára adjál be egy kérelmet, hogy méltányosságból engedjék el a tartozást, mert nincs miből kifizetni. Ha még a kérelem benyújtása előtt az önkormányzat megállapítja a rászorultságodat, akkor azt is írd bele a kérelembe, nagyobb esélyed lesz általa arra, hogy elengedjék a tartozást.

2017. febr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
en nem is tudtam hogy lehet ilyet kerni hogy elengedjek, tobb mint 2 eve nekem is volt tartozasom es a navnal hiaba mondtam hogy nem tudok fizetni munkam se volt azt mondta a nő ezt akkor is ki kell fizetni mibdenkepp, mikor lett munkam es penzem kenytelen voltam kifizetni tobb mint 50 ezret. akkor engem jol megszivattak.
2017. febr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
De meg ám... :(
2017. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
remelem megpusztul az a curva nö barhol is van most eppen.
2017. febr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nem átkozunk senkit, mert visszaszáll!

Tudod: Mindenki visszakapja egyszer, amit más ellen elkövet. Csak nem Tőled, hanem valaki mástól...

2017. febr. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!