Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha nem tudok...

Mit csináljak ha nem tudok fizetni?

Figyelt kérdés
148ezer ft-os tb hátralékot küldtek ki.. Sehogy sem tudom kifizetni,a szüleimtől nincs pofám pénzt kérni rá. Teljesen kilátástalan vagyok.

2017. febr. 15. 18:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
148ezer az kb 20-24 hónapnyi elmaradás. 2 év alatt nem voltál tisztában azzal hogy tartozni fogsz és majd behajtják? Ha sehogy máshogy nem megy, végrehajtónak fogják kiadni, ha van valami a neveden akkor azt elviheti, ingatlan tulajdoni lapjára tehet jelzálogjogot, vagy a fizetésed 33 vagy 50 százalékát is letilthatja ha majd egyszer dolgozni fogsz.
2017. febr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Fizesd ki mert ha nem fizeted ki akkor csak nőni fog az adósságod.
2017. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ahogyan az első válaszoló írta a végrehajtónak fogják kiadni és ha van valami a neveden akkor azt elviheti, a házad tulajdoni lapjára tehet jelzálogjogot, vagy a fizetésed 33 vagy 50 százalékát is letilthatja ha egyszer el kezdesz dolgozni.2 évig nem fizettél még is mire vártál?Hogy majd nem fogják behajtani rajtad?
2017. febr. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

És ha semmi nincs a nevemen mit visznek el? A lelkem?

A másik meg,hogy nem azért nem fizettem mert nem tudtam volna fizetni,hanem azért mert "állítólag" be voltam jelentve a munkahelyemen... Most akkor nagyon úgy tűnik,hogy még sem voltam.

2017. febr. 15. 19:53
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Leírták mi lesz ha nincs a neveden semmi. A végrehajtó megkeresi a munkáltatót és a fizetésből vonja le amíg ki nem egyenlíted.

A munkáltatóval kell konzultálnod hogy mit műveltek, esetleg egy ügyvéddel hogy ebből hogy jöhetsz ki jól.

2017. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen csak az a gond,hogy milyen béremből tiltsák le? 2 hónapja munka nélküli vagyok mivel külföldre fogok menni munkát vállalni. Ezek után nem kérek többet az itthoni munkáltatóktól... :) 2 év alatt 1x nem voltam orvosnál. Meg akkor miért nem akkor küldtek felszólítást amikor még nem 100+ ezres tételig fajult el a dolog? Bezzeg a kalányos dzsézönsztetheméktől nem hajtanák be a pénzt..
2017. febr. 15. 20:04
 7/20 2*Sü ***** válasza:
100%
Amennyiben sem ingatlanod, sem ingóságod, sem jövedelmed nincs, a tartozás akkor sem szűnik meg. A NAV figyelni fogja az anyagi helyzetedet. Amint az elévülési időn belül szert teszel ingóságra, ingatlanra, vagy jövedelemre, akkor megkísérlik a tartozás újbóli behajtását (ha jól tudom kamatokkal együtt). Az elévülési idő alapból az esedékesség naptári évének utolsó napjától számított 5 év, de bizonyos helyzetekben ez kvázi meghosszabbításra, felfüggesztésre is kerülhet.
2017. febr. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

A társadalombiztosítás nem önkéntes jellegű és nem akkor fizetendő ha beteg vagy. Azért kapsz ingyenes ellátást, mert fizeted a TB-t. Jó dolog hogy nem vagy beteg, vagy kihordasz lábon egy megfázást ha muszáj. A gond akkor van ha baleset ér vagy valami olyan ellátást kell kapnod amit nem utasíthatsz vissza (vagy csak simán kötelesek az életedet megmenteni), aztán ahelyett hogy ingyen lenne, rád vágják a több százezer forintos ellátási költséget, mert nem vagy biztosítva.


Mondok egy példát: elcsúszol a jégen és eltörik a kezed. Ha fizeted a TB-t akkor állva van minden költség. Ha nem, akkor a röntgen és gipszelés 40-50 ezer forint, vagy még több.


A cigányozás teljesen felesleges ide, hátrányos helyzetre való tekintettel pedig kérhető az önkormányzattól hogy vállalják át a TB-fizetést. Ez pedig nem bőrszínre és származásra jár, hanem életkörülményre.


A tartozásod pedig nem fog sem elévülni, sem eltűnni. Minden évben rá fogják tenni a késedelmi kamatot és csak hízni fog. "Elmenekülhetsz" külföldre, de akkor vedd úgy hogy a tartozás itt marad, és amint visszajössz az téged mindig is várni fog. Vagy pedig hátat fordítasz és felszámolsz mindent, és nem jössz soha haza. Bár EU-n belül szerintem még megtalálhatnak így is előbb-utóbb.

2017. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ha bemegyek a navhoz vagy írok nekik emailt,akkor vajon lehet 3 részletben fizetni? Más,hogy nem tudnám megoldani.:/
2017. febr. 15. 20:21
 10/20 opened paradise ***** válasza:
100%
Ha tényleg komolyan külföldre mész maradandóan,akkor ajánlott levélben írd meg a navnak,hogy nyaldsgem.
2017. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!