Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hány fajta banán van?

Hány fajta banán van?

Figyelt kérdés

2017. febr. 21. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
2, érett és éretlen
2017. febr. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
2 sárga és barna (a barnát szerintem ne próbáld meg megenni)
2017. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2017. febr. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Banánból egy, de két fajtához jutsz hozzá.

Az egyik, amit a boltban veszel még zölden gáz érleléssel lesz sárga. Ez a mag nélküli.

Amit a fáról szedsz éretten abban a magok elég nagyok, hogy ráharapj.

2017. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A magyar Wikipedia 72 különböző fajt/fajtát nevez meg.

A piacokon/üzletekben is a figyelmes vásárló több különböző fajt meg tud különböztetni, bár - szakismeret hiányában - megtévesztő lehet az érettség és a környezeti hatás (csapadékosabb/szárazabb helyen, kedvezőbb/kedvezőtlenebb talajon) okozta eltérések figyelmen kívül hagyása.

Érdemes azonban megfigyelni az alakot, az arányokat, ugyanis azonos állapotú banánok között is jelentős ízbeli különbség ismerhető fel.

Nekem van kedven fajtám, de nem tudom megmondani hogy botanikai szempontból pontosan melyik faj az.

2017. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha elmész déli országokba, spanyol, ibiza stb ott akár 10 félét is kaphatsz a piacon.
2017. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!