Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki jó angolos segít? :D

Norbert:3 kérdése:

Valaki jó angolos segít? :D

Figyelt kérdés

segítene valaki ezeket irtam egy prezentációba,helyesek a mondatok? I often go to gym,If I go 3 times a week.Its a long and hard sport but if you want big muscles you will do it.I recommend this sport everyone

---------------------------------------

I like playing football,But I dont go training, Just playing with my friends.I think its a good sport.

--------------------------------------------------

My favorite sport is basketball.I played basketball about 5 years .When the summer goes I always go playing basketball.I really like thist sport.



2017. febr. 25. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Rengeteg hiba van benne, de ne haragudj, nincs időm kijavítani.
2017. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem lévő válaszával. Igen vannak benne hibák de itt van kijavítva:


I often go to gym. 3 times a week. Its hard work but if i want big muscles I will do it.


-----

I like playing football. I dont train. I just play with my friends. I think it is a good sport.


-----

My favourite sport is basketball. I played basketball about 5 years. On summer I always play basketball. I really like this sport too.



De át is cseréltem néhány mondatot például az első mondatban " I often go to gym,If I go 3 times a week.Its a long and hard sport but if you want big muscles you will do it.I recommend this sport everyone"


Ebben a mondatban van a legtöbb hiba:

1. Mit akar jelenteni a 'If I go 3 times a week"? Miért tetted bele az "if"-et?

2."Its a long and hard sport but if you want big muscles you will do it." Ez egy hosszú és kemény sport de ha akarsz nagy izmokat te megfogod csinálni?? HUH? Ennek mondatnak nincsen semmi értelme szóval átcseréltem a mondatot " I "-ra. Hogy értelmesebb legyen.

3. "I recommend this sport everyone" A gym az angoloknál az edzőtermet jelenti. És te azt írtad, hogy ajánlani tudod ezt a sportot. Igen az tény és való hogy ott sportolni kell. De nem olyan sportot csinálsz mint a foci vagy a kosárlabda. De amúgy a mondat értelmes lenne ha valami máshoz akarod írni csak hozzá kell tenni a "to"-t."I recommend this sport to everyone"


A "football"-os modat az jó csak az " I don't go training" helyett "I dont train"-re cseréltem. Hogy a mondat értelmesebben legyen. De amúgy az is jó amit te írtál csak nem ebben a mondatban.


"When the summer goes I always go playing basketball." A when the summer goes- "amikor a nyár megy" ez egy másik mód hogy leírd azt hogy "Nyáron" :) .De inkább írd ahogy én "On summer". Azt tuti, hogy megértik. És az "I always go playing basketball". A playing-nél az -ing nem kell.

De a legutolsó mondatban odatettem egy "too" -t mert ugye korábban azt is írtad ,hogy focizni is szeretsz.


Remélem ,hogy segítettem :) És nem akartalak ezzel kritizálni.

2017. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2.válaszolónak nagyon szépen köszönöm,hogy szántál rá időt,hogy kijavítsd és tanácsot adj:).sokat segítettél :D

Az If-es mondatot úgy értettem-"ha megyek akkor 3x egy héten".:D és nem vettem kritizálásnak legalább megmondtad mi a baj,:)és köszi még egyszer!SzÉP NAPOT!:D

2017. febr. 26. 10:53
 4/5 anonim ***** válasza:
A 2. Hozzászóló is írt hülyeségeket...
2017. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Például? Legalább valaki - Én - Segítettem neki és nem kritizálok mások munkáit mint te. ha te jobban tudod akkor miért nem javítottad ki az enyémet? (Tommka)
2017. febr. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!