Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A blues zene honnan ered?

Gmintpami kérdése:

A blues zene honnan ered?

Figyelt kérdés

Suliba kéne egy projekthez.

Már wikipédiára is meg könyvekben is néztem, de csak azt találtam, hogy az minden stílus alapja.(az is használható persze)

Arra gondoltam, hogy egyértelműen a klasszikus zene meg ilyenek az valószínűleg elötte volt úgyhogy a "a blues a gyökér, a többi zene pedig a gyümölcs" idézet szerintem kicsit félreérthető úgyhogy nem értem……



#zene #blues #sulis projekt
2017. márc. 3. 21:16
 1/2 Brunner Barna ***** válasza:
A blues fekete amerikai népzene,a gyapotszedő rabszolgák fájdalmát énekli meg.A gospel áll még közel hozzá.Missisipi környéke.
2017. márc. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 veterán vas ***** válasza:

Hol olvastad ezt a marhaságot, hogy "a blues minden stílus alapja"?

Miután az első "hivatalosan" elismert blues zene a mult század elejérere tehető, mi van az előtte kialakult stílusokkal?

-az ókori hárfazenék

-a középkori gregorián énekek

-a reneszánsz idők Palestrina-vokáljai

-az instrumentális barokk művek

-a későbbi korok nagy operái és zenekari művei, stb.

Ezek csak úgy "visszamenőleg " születtek?

Talán Bach, Vivaldi Mozart Beethoven, valamennyien egy 1912-es afro munkadalból származnak? ;)

2017. márc. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!