Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Szent peter esernyőjében...

Eccavu12346 kérdése:

A Szent peter esernyőjében Gregorics (remélem jol irtam a nevét) hogyan lett a kosarak kurálya?

Figyelt kérdés
Mielött bárki is azt mondaná hogy olvasd el a könyvet vagy stb... Megnêztem a filmet és abban ez nem volt benne, és bele olvastam a könyvbe is..
2017. márc. 5. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Mivel az illető úr gazdag ügyvéd volt, hogyan lett volna belőle kosárfonó?!

És nem vette el a szeretőjét, hanem kettőjük fiára akarta hagyni a vagyonát, ezért mindent betett a bankba és a papírt elrejtette az esenyő nyelébe. Miért? Mert a testvérei pénzéhesek voltak. Neki fontosabb volt a fia. Az esenyőt kidobták, amikor meghalt, egy zsidó házaló elvitte, aztán amikor átment egy falun, meglátta a pap kosárba ültetett kishúgát, Veronkát, föléje tette az esernyőt. Néhány babonás szlovák paraszt látta ezt, elnevezték a házalót Szent Péternek...

2017. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!