Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nincs időm semmire! Mit tegyek?

Freedom_975 kérdése:

Nincs időm semmire! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Annyira nincs időm...szó szerint, SEMMIRE!

Az a baj ezzel, hogy olyan "programjaim" vannak, amik a mindennapokba kötelezőek nekem. Mondom miről van szó...


Felkelek olyan 6.30 körül, elkészülök suliba, elindulok. (busszal járós vagyok) beérek 8-ra a suliba, minden nap 7 órám van, azaz 14.45-kor van vége az óráimnak. Anyukám beíratott napközibe, mivel busszal jövök haza is, a busz pedig csak 16.05 körül jön. (vonattal is haza tudnék jönni, csak 1. anya nem enged, 2. 2 km-re lakom a vasútállomástól, onnan pedig kb. 25-30 perc míg hazaérnék.) Hazajövök 16.20-ra, aztán gyorsan átöltözöm, és szaladok ki megetetni az állatokat. (rengeteg állatunk van, anya mozgássérült, nem tud róluk gondoskodni, apa 21-22 óra körül ér haza, tehát nekem kell róluk gondoskodni) kb. 1 óra amikor végzek ezzel, 17. 30 körül állok neki tanulni. Még csak 7.-es vagyok, de borzasztóan sokat kell tanulnom, nekem többet a matek miatt. Most jön az év vége, nagyon rá szeretnék hajtani, 4.6 az átlagom, és ahova gimnáziumba szeretnék menni, nagyon erős, és félek, hogy nem vesznek fel, ezért plusz órákat tanulok. Kb. 20.00-ra végzek a tanulással, anyunak segítek úgy a napi teendőket (pl. napi szobatakarítás, meg ilyesmi) 21.00-re lezuhanyzok, vacsorázok. Muszáj egy nap minimum 30 percet pihennem, mivel én akkor nyugszom meg. Ezt tanulás után szoktam. Ami még fontos, én kizárólag zenével alszom el, minden nap 30 percet, vagy kicsit többet fekve hallgatok zenét, akkor tudok igazán kikapcsolni, és "nyugodtan" elaludni. Alszom kb. 6.5-7 órákat, és kezdődik minden elölről. Anya nem enged a hétvégi tanulásból, szerinte ha nem tanulok minden nap, nem frissül a tudásom, és nem mehetek abba a suliba amelyikbe szeretnék.


Ezek mellett van egy lovam, vele naponta minimum 20 percet foglalkozok, mivel én lovaglom be, még "nyers".

Keddenként járok 30 perc gitár órára is, és csak utána érek haza. Barátaim ezért sincsenek, nincs időm rájuk.


Már próbáltam rengeteg napirendet készíteni, de valahogy nem áll össze, annyira zavaros minden, kapkodok, rohanok, semmit nem tudok csinálni, mindig ugyanaz, mint egy robot. Kérlek segítsetek, nagyon nehéz így főleg a tanulás.


Nagyon szépen köszönöm!

14/L



2017. márc. 10. 18:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
wow...tényleg nem lehet valami sok időd, habár suli szempontból te szerencsésebb vagy mint én. Az én sulim fél 8kor kezdődik és 17kor végződik. Esetleg hallgathatnál zenét miközben foglalkozol az állatokkal. És talán megbeszélhetnéd az anyukáddal, hogy vasárnap vagy szombaton ne kelljen tanulnod, neked is jár egy nap pihenés nem?
2017. márc. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! ❤❤❤❤
2017. márc. 11. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!