Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fogkoronat hogyan csinaljak?

Fogkoronat hogyan csinaljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsi gyerekkorom ota nagyon rosszak a fogaim. 12 eves voltam mikor az elso fogam kitorott rengeteg ideig nem foglalkoztam vele mert feltem a fajdalomtol. Egyre tobb fogam kitorott . Mikor 14 eves lettem nagyon sokat bantottak vele. Mikor ugy dontottem elmegyek fogorvos. Megiscsinaltattam volt 2 gyoker tomesem hatul a rago fogamnal. Es a szemfogamtol balra az elso fogamnak a fele tomve van. 1 evig nem volt gond. Most 1 honapja a ball szemfogamat gyoker kezeltek mert nem birtam elviselni ugy fajt. A fogorvos azt mondta az elso 2 fogamra mindenkeppen korona kellene. Es a dohanyzastol elegge sarga is. Fogszabalyzora is szuksegem lenne de addig nem csinalnak mig ez nincsen kesz. A kerdesem az lenne hogyan csinaljak a koronat? Faj? Mert eleg kenyes mivel elol van. Es egy lanynak szep mosolya legyen.

A valaszokat elore is koszonom

16/L


2017. márc. 13. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem egy gyökérkezelt hátsó fogamra tettek koronát. Először egy gyurmához hasonló anyagra kellett ráharapni hogy mintát vegyenek a fogsorról. Majd várni kellett nem emlékszem hány napot a korona elkészítésére. Majd némi csiszolást végzett a fogon, rápróbálgatta a koronát majd véglegesen ráragasztotta. Végül a magasságát beállította a korona csiszolásával. Fontos hogy ne legyen magas mert akkor az viseli a terhelést rágáskor és tönkremehet tőle még a szemközti fog is. Nem fájt, azt hiszem érzéstelenítette is, bár gyökérkezelt fog volt.
2017. márc. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!