Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek is így van vagy...

Szerintetek is így van vagy csak én gondolom így? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Hali! Lassan így 16 éves fejjel kezdem azt gondolni hogy lekéne vennem némi terhet a szüleim válláról ugyanis több műszakban is güriztek azért hogy tanulhassak az általam választott iskolában vagy hogy legyen mit enni (félre ne értsetek nem vagyunk szegények) csak a szüleim nagyon sokat dolgoznak ebből adódóan elég sztresszesek is.Némi terhet már le vettem a hátukról lassan már 2-3 éve a nyáron megkeresett pénzből veszem a ruháimat cipőmet illetve az egyéb nem létfontosságú dolgokat (pl telefon) De még mindig úgy érzem hogy nem vettem le eleget és ezzel az a baj hogy nem is nagyon tudok mást.Az lenne a kérdésem hogy szerintetek ez helyes e így hogy "élősködök" rajtuk.És még az egyetemet is kell majd valamiből finanszírozni az albérletről nem is beszélve

Nektek ez nem volt akkoriban gáz vagy akár aki most van abban a korban mint én nektek mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat!:)



2017. márc. 13. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki így "élősködik" fiatal éveiben a szülein.
2017. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

De mást is zavar vagy csak engem?

Amúgy köszi szépen a választ!:)

2017. márc. 13. 22:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Szép, hogy így gondolkodsz, de azért valamilyen szinten ez a dolguk
2017. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én megértem hogy ez a dolguk tisztában is vagyok vele csak annyit szeretnék hogy ne legyenek stresszesek ez miatt vagy legalább csak kevésbé
2017. márc. 13. 22:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, segíteni kéne nekik.

Azon kívül, amit most csinálsz, lehetne még takarékoskodni is.

2017. márc. 13. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:

Ne aggódd túl a dolgot. Ők vállalkoztak arra, hogy téged felneveljenek, vállalták az ezzel járó lemondásokat. Ez nem élősködés, ez az élet rendje. Nem te akartad ezt, hanem ők. Persze ha tudsz levenni terhet a vállukról, akkor az jó, ha igényed van erre, az helyes. De ne feledd el, hogy lesz idő, mikor te fogsz terhet venni a válladra értük. És igen, lehet, hogy stresszes leszel, de enélkül is stresszes leszel. Ha a szüleid stresszesek, akkor azt nem neked kell megoldanod. Vagy ha mindenképpen akarsz segíteni, akkor segíts inkább a házimunkában, azzal is elég sok munkát tudsz levenni a vállukról. Illetve te fogsz majd a válladra venni terhet a saját gyermekeidért. Ez így van rendjén.


Tartozol nekik, de nem itt és most kell ezt a tartozást rendezni. Meglesz annak is a megfelelő helye és ideje. Az a baj, hogy te már most stresszelsz, közben meg elszalasztod azt, hogy 16 éves legyél, ennek az életkornak minden szépségével és gondtalanságával. És ez bizony erősen vissza fog később ütni rád is, a szüleidre, a gyerekeidre, a környezetedre.


Kicsit furán hat nekem is, hogy kisebb felelősségérzetre próbállak rávenni, de azt hiszem egy kicsit tényleg átestél a ló túlsó oldalára.


Amúgy anno a szüleim tartottak el az főiskolai éveim alatt is. Igaz volt saját keresetem is, de ez nem volt összemérhető egy fizetéssel, nem tudtam volna önállóan gondoskodni magamról anyagilag. Sőt még dolgozó koromban is volt olyan időszak, hogy némi anyagi segítségre szorultam. De azóta szépen törlesztettem már ebből. Most, hogy ők már nyugdíjasok, már én segítem őket anyagilag – amennyire hagyják, amennyire erre alkalom adódik –, és fogom még ezt tenni remélhetően hosszú évekig. És igen, bizonyos szempontból eléggé stresszesnek tűnhet az életem – mint a legtöbb emberé – , de köszönöm jól vagyok, nincs ezzel semmiféle problémám, nem érzem tehernek, vagy mondjuk úgy nem ezt a részét érzem tehernek.

2017. márc. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó a jo hosszú választ.Egyébként a házimunkába is segítek minden nap csak gondoltam azt nem írom le mert szerintem az alapvető

Amúgy megy a zöld pacsi

2017. márc. 14. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!