Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi legyek ha "nagy"leszek? 15/l

Mi legyek ha "nagy"leszek? 15/l

Figyelt kérdés
Sokszor érzem úgy hogy nem vagyok jó semmiben,vagy legalábbis hogy nem eléggé.Gimi humán osztály(töri,magyar,id.nyelv,infó).Szeretek rajzolni is.Gondoltam ügyvédre is mert sokat keres,es grafikusra is mert szeretek rajzolni..csak egyikben sem vagyok biztos.

2017. márc. 20. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Hol hallottad hogy egy ügyvéd sokat keres? Meg amennyire telített az elhelyezkedés se egyszerű.
2017. márc. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "gondoltam ügyvédre, mert sokat keres és grafikusra, mert szeretek rajzolni".

Nagyon kisgyerekes lehetsz még, ha ilyen gondolatmenetet követsz a pályaválasztással kapcsolatosan...

2017. márc. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#2 azert mondtam h"gondoltam"mert nem vagyok magamban eleg biztos h eleg jo lennek hozza..ha meg megis akkor is kulfoldre kene menni h elerjek vele vmit
2017. márc. 21. 13:16
 4/6 A kérdező kommentje:
#1 tudom h nem egy hianyszakma..es nem csak azert tetszik mert sokat keres..kell hozza idegen nyelv es en szeretem a nemetet..es nemtudom miert csak ugy megtetszett,de mar kezdek lemondani mind2rol
2017. márc. 21. 13:23
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Nézegesd az életpálya.munka.hu-t és a felvi.hu-t, rengeteg információ van fent ezeken az oldalakon.


Fakultációválasztásnál fontos az, hogy mi szeretnél lenni. Mivel humán osztályba jársz, és leginkább a humán tárgyakat szereted, ebben kellene gondolkoznod. Ha találsz egy munkát ami tetszik, akkor nézz róla videókat, filmeket, kérdezd meg róla a tanáraidat, a szüleidet, a barátaidat (még az is lehet, hogy az egyik osztálytársad hozzátartozója is abban a szakmában dolgozik).

Fontos, hogy ne szakot/képzést/tanfolyamot válassz, hanem munkát. A szak csak az út legyen, amin elérheted a kiszemelt munkát.


Nehéz ennyiből neked megfelelő szakmát ajánlani, mivel nem ismerünk téged, semmit sem tudunk a személyiségedről, és az érdeklődési körödről is csak 3 sorunk van.

Ennyiből rengeteg dologra lehet következtetni, pl.: jogász, ügyvéd, tanár, történész, programozó, informatikus, könyvtáros, grafikus, festő, tolmács, fordító, gazdasági elemző, irodalmár, stb. Látod, hogy milyen sok van? Valahogy próbáld meg szűkíteni a kört (kedvenc tantárgy, személyiség, jövőkép, stb.)


Hogy képzeled el az életedet 5-10-15-20-25-30 év múlva? (Nem az kell, hogy sok pénz, luxusvilla, nyaralók a világ minden pontján, Ferrari, stb.) Emberekkel dolgoznál inkább vagy gépekkel, állatokkal vagy mivel? Csapatban vagy egyedül? Kötött vagy kötetlen munkaidőben? Hol szeretnél élni? Rengeteg kérdőív van, amit ha kitöltesz megkapod az érdeklődési körödet, esetleg néhány szakmát is.


Én nagyjából 4 éves korom óta archeológus vagy paleontológus szerettem volna lenni. Aztán amikor nagyobb voltam és belegondoltam, hogy mennyit kellene ásni akár a sivatagban is, inkább hagytam a csudába.

Ezután 14 éves korom körül jött a következő fellángolásom, hogy én molekuláris bionika mérnök leszek. Nagyon tetszett az, amit az interneten olvastam róla, és el is tudtam magamat képzelni, amint éppen 3D nyomtatót használok, vagy műkezet tervezek...de a fizika nagyon nem az én asztalom, ehhez a szakhoz pedig nagyon kell.

15-16 évesen jött a legújabb, az, hogy orvos leszek. Érzem, hogy ez lesz az, mindenképpen orvos szeretnék lenni, erről a tervről nem mondok le. :)

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem baj, ha még bizonytalan vagy. Majd kialakul benned, hogy mi szeretnél lenni, mit szeretnél csinálni. Sőt, később meg is változtathatod a döntésedet (igaz, hogy nehéz lesz).


Sok sikert! :)

2017. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az #5 válaszolónak nagyon köszönöm, sokat segített..anyum azt mondta ha tanár leszek megver..XD
2017. márc. 22. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!