Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az exploited komcsi pank banda?

Az exploited komcsi pank banda?

Figyelt kérdés

Sokan mondják hogy az szerintem egyáltalán nem, az énekesnek egy swastika van a karjára tetoválva.

Szokták mondani hogy csak azért

Hogy a "nácik" ellen lázadjanak

Azért varratta magára, de akkor

Miért nincs áthúzva, vagy valami

ilyesmi.

Nem tiszta nekem ez az egész, tudna valaki segíteni



2017. márc. 22. 19:47
 1/4 2*Sü ***** válasza:

Ez a komcsi jelző eléggé leegyszerűsítő.


Létezik jobboldali, konzervatív világkép. A legtalálóbb definíciót, amit hallottam erre, az az, hogy jobboldali az, aki a társadalmat az egyén elé helyezi, az egyénnek alkalmasint áldozatokat kell hozni a társadalomért. Ebből következik egy erős állam képe. A kereszténység – és a legtöbb vallás – is ezt a jelleget hordozza, hiszen egy vallásos világképben van az embernél magasabb rendű tényező, idea (az Isten), amihez az embernek alkalmazkodnia kell. Szélsőséges esete egy diktatórikus, autokratikus, önkényuralmi rendszer, amilyen például a nácizmus, fasizmus volt, de a szovjet kommunizmus megvalósult formájában is az volt, mert bár baloldali szólamokat használt, működésében, jellegében az embereket kényszerítette arra, hogy áldozatokat hozzon a társadalomért (vagy inkább A pártért).


A baloldali, liberális értékrend ennek a fordítottja, azt mondja, hogy az egyént kell a társadalom elé helyezni, a társadalomnak ki kell szolgálnia az egyének érdekeit. Ebből egy gyenge állam képe rajzolódik ki, ami csak kvázi kiszolgáló tevékenységet folytat, működteti az egyének számára szükséges infrastruktúrát. Nagy méretben nem tudok működőképes példáról, de kisebb közösségek működhetnek kvázi anarchisztikus berendezkedéssel, mondjuk egy faluközösség, ahol nincs igazi vezető, nincs hatalmi fej, ha össze kell fogni, akkor a közösség emeli ki magából azt a személyt, akit az adott feladatra a legalkalmasabbnak talál. A kommunizmus ideája is ilyen, egy működő kommunizmusban nincs pénz, nincsenek szegények, gazdagok, mindenki az érdemei és valós szükségletei szerint részesedik a közösség által előállított értékből. Szélsőségesebb esetben a társadalmi rend, vagy a társadalmi intézményrendszer létjogosultságát is megkérdőjelezi. (Pl. anarchizmus)


A punk deklaráltan erősen baloldali, kvázi szélsőbaloldali ideológiát hord magában, ez a mondanivalója gerincét képezi. Lázadó természetű, az egyén szabadságjogainak a kizárólagosságát hirdeti, lázad mindenféle állami hatalmi rendszer ellen (rendőrség, katonaság), megkérdőjelez és felrúg egy csomó társadalmi konvenciót, közmegegyezést, szokást. Ha egy punk együttes ilyen mondanivalóval nem rendelkezik, akkor nem is igazi punk.


> az énekesnek egy swastika van a karjára tetoválva


Ami nem sokat számít. Mondjuk éppen egy koponya alatt van az a szvasztika, így azért némileg módosul a jelentéstartama…

2017. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először is szögezzük le szerintem a kommunizmus halálra van ítélve első

perctől fogva.

Szokták mondani hogy az eszme "jó" volt

Csak nem jól használták gyakorlatban.

Ez sem igaz mert a jelszavaik ezek voltak: szabadság,egyenlőség, testvériség.

Ha szabadság van akkor az előbb útóbb

úgyis túl lép, felrúgja az egyenlőséget.

Nemis beszélve arról hogy az egész egy manipuláció volt hogy egy bizonyos etnikai csoport gyakorlatban, de úgy hogy mégsem fedi fel magát végre hajtja céljait.

Meg hát megakarták szüntetni a vallást!

Amelyik nemzet pedig elfordul a vallásról,az halálra van ítélve.

Nézd bármelyik civilizációt amelyik elforult tőle.

Egyébként sok jobb oldali ismerősöm hallgatja,zeneileg szerintem nem rossz.

2017. márc. 23. 04:48
 3/4 A kérdező kommentje:

Hogy érted hogy "nem sokat számít"

hogyne számítana sőt elvileg nem sharp

oi bandának alakult.

És szokott fotózkodni jobbos bőrfejűekkel

És négerekkel is és úgy tudom hogy voltak és vannak is Jobboldali skinhead barátai.

Miért szerinted ebben az esetben mit jelent?

2017. márc. 23. 04:53
 4/4 anonim válasza:
Az Exploited kezdetben skinhead együttes volt, de amikor azok közé nácik is keveredtek, tarajat növesztettek és "átpunkosodtak". A jobboldaliak meg gyakran lekomcsizzák az antifákat.
2017. ápr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!