Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezek eredeti észak-koreai...

Ezek eredeti észak-koreai bélyegek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, honnan vannak, még apu gyűjtött bélyegeket kezdő egyetemistaként, és akkor ismert egy koreai srácot, aki itt tanult, talán tőle kaphatta, de nem biztos. De le is van pecsételve. Ezek lehetnek igaziak? Ha igen, van valami értékük egy gyűjtő számára? Nem akarnám eladni, csak kíváncsi vagyok.


[link]


[link]


[link]


(Bocs, de akárhányszor tettem fel, mindig elfordította a képet.)



2017. márc. 25. 04:53
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok szakértő, de szerintem nem eredetiek.


Ha megnézed, akkor mindegyik széle tökéletes, és a papír is hó fehér. Ha azt nézzük 27-28 éves bélyegekről van szó ami elméletileg használva is volt a bélyegző miatt. Tehát a fakulás, papír sárgulás vagy a széleken kis hibának lennie kéne.

Túl tökéletes állapotban vannak a korához képest.

Véleményem szerint ezt most készítették.

2017. márc. 25. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Esetleg a hátoldaluk milyen?
2017. márc. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Egyes, ha nem értesz valamihez, inkább ne szólj hozzá. Félrevezeted a kérdezőt és magadból is bohócot csinálsz.


20-30 év alatt egy tisztességesen albumban (de akár fiók mélyén, borítékban) tárolt bélyeg nem fog sem megsárgulni, sem a fogazata megsérülni.


A bélyegzés pedig egyáltalán nem jelenti, hogy a bélyeg borítékra volt ragasztva, sőt. Sokszor direkt kerül a friss, gyűjtőknek szánt ívekre a bélyegző.

2017. márc. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2017. márc. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem most készült, mert már óvodás koromban, 20 éve is láttam ezeket itthon, most is csak azért kerestem meg, mert érdeklődöm a távol-keleti dolgok iránt. Egyébként egy albumba voltak rakva, nem csak beszórva egy fiókba.
2017. márc. 25. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!