Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nekivágjak?...

Szerintetek nekivágjak? (bővebben a kérdés alatt)

Figyelt kérdés

Nem vagyok benne biztos, hogy ez a megfelelő kategória ennek a kérdésnek, de nem találtam jobb opciót.


Szóval, arról lenne szó, hogy szeretek írni. Főleg verseket, de egy csomó regényötletem is lenne. Ezzel nincs is gond, de ha hosszabb történetet kezdek el írni, egy idő után elbizonytalanodom. Mindíg jön egy afféle mélypont, ahol úgy érzem nem éri meg folytatni, és rendszerint ettől elvesztem a lendületemet is és nem folytatom a történet írását. Viszont lendület, motiváció és lelkesedés nélkül hihetetlenül silány, unalmas és vontatott amit írok. Nem beszélve arról, hogy olyankor csupa közhelyekről kezdek el írni.


A végső kérdésem igazából az, hogy lenne-e valakinek valami javaslata, hogy miként tudnék lendületesen túllenni ezeken a mélypontokon úgy, hogy az nem megy a story kárára?



2017. ápr. 2. 18:03
 1/3 RoseTyler ***** válasza:
Ilyenkor érdemes pihentetni a sztorit. Legalábbis a konkrét írását. Ettől még gondolkodhatsz rajta, "beszélgethetsz" a karaktereiddel, elképzelhetsz olyan jeleneteket, amiket nem írnál bele a regénybe stb-stb. Ezek mind viszik előre a sztorit, színesítik a karaktereket, fejlesztik a jellemeket, és közben új ötleteket is adnak. Aztán, ha jön az ihlet a folytatáshoz, akkor folytatod, ha nem jön többé, akkor meg legalább gyakorlásnak jó volt.
2017. ápr. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet :)
2017. ápr. 2. 20:00
 3/3 anonim válasza:
Én másfél éve írok, hobbiból. Nekem is vannak efféle "mélypontjaim" ekkor általában egy másik könyvemre koncentrálok, majd két hét kihagyás után ismételten ekezdek írni. Ha nem akarok, akkor is. Net, TV kikapcs, agy bekapcsolva, ujjak bemelegítése. Csak egy bekezdés kín szenvedés, utána már minden jön magától, s napokig abba sem hagynám.
2018. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!