Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha 10. napja szedem a fogamzás...

Ha 10. napja szedem a fogamzásgátlót, tényleg kialakul már a védettség?

Figyelt kérdés
A menstruációm 3. napján kezdtem el szedni a fogamzásgátlót. Az orvos azt mondta, hogy 10 napig védekezzünk másképp is. A tájékoztató szerint 7 nap is elég. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata? Tényleg elég 10 nap a védettség kialakulásához?
2017. ápr. 3. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem az 1. nap kell elkezdeni?
2017. ápr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát akkor elvileg már egyből kialakul a védettség. Ha később kezdem el, akkor kell több időt várni. Sokan azt mondták, hogy ha nem az első nap kezdem el szedni, akkor kevesebb arra az esély, hogy mellékhatások jelentkeznek. Nem tudom, ez mennyire igaz.
2017. ápr. 3. 13:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Majd kiderül xd
2017. ápr. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hatalmas poén :)
2017. ápr. 3. 16:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért nem az orvost kérdezted erről???

Én úgy tudom, hogy az 1. napon kell kezdeni és kész.

Szó nincs arról, hogy bármiféle előnye is lenne a későbbi kezdésnek... de hátránya az van!

2017. ápr. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
"Elkezdheti a szedést a ciklus 2-5. napján is, de ilyenkor az első 7 napban kiegészítő fogamzásgátló eljárást (például óvszert) is kell alkalmaznia." ezt csak azért másolom be, hogy ha valaki másnak is lenne esetleg ilyen problémája.. Nem muszáj az első nap elkezdeni szedni :)
2017. ápr. 4. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!