Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most hogy megszavazták a...

Most hogy megszavazták a ceu-s törvényt, mi lesz?

Figyelt kérdés

Helló.


Érdekelne pontosabban, hogy mi lesz most?Illetve a Ceu pontosabban egy egyetem?Vagy micsoda?


Tehát most hogy megszavazták, ezáltal tegyük fel, egy Magyar ember, nem mehet más Egyetemre?


Remélem, valaki feltud világosítani. , választ előre i s köszönöm.



2017. ápr. 4. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

A CEU egy egyetem, ahol másoddiplomát szerezhet, aki perfekt tud angolul. A professzorok és a diákok is nemzetköziek, nem csak magyarok.

Az egyetemet kis részben a magyar állam, zömében a Soros-alapítvány tartja fenn. (Ahol pl. az SOS falvakat is) NEM Soros, mert neki nincs beleszólása a tananyagba. Orbánnak éppen az a baja vele, hogy nem szólhat bele, hogy mit oktassanak. Azért érdekes, hogy a Külügy egyik államtitkár, egy jövendő diplomata is itt tanul, és a tandíjat a Külügyminisztérium fizeti.

2017. ápr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia kérdező.

Olvass utána a témának és ha nem értesz valamit akkor kérdezz.

De hogy azt se tudod miről van szó, az elég érdekes, így a kérdésnek sincs értelme.

2017. ápr. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A CEU az ország és Kelet-Európa legerősebb egyeteme. Számos vezető politikusunk is ott tanult. Sajnos egy korrupt, aljas, hazug mafiának nem érdeke a minőségi oktatás, és a kritikus gondolkodásra képes fiatalok képzése, úgyhogy be akarják záratni az egyetemet. Hiába szólalt fel több száz más egyetem és Nobel-díjas, és hördült fel egy emberként a magyar értelmiség, a Fidesz pusztítani akar.
2017. ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Ahol csak "másoddiplomát" lehet szerezni, az nem egyetem, az továbbképző intézet.


A második sor kérdését nem értem. Miért ne mehetne egy magyar -kisbetűvel a magyar helyesírás szerint, bocs- ember más egyetemre a most megszavazott külföldi egyetemekre -nem csak a CEU-ra- vonatkozó törvény szerint?


Egy magyar ember arra az egyetemre mehet, ahova van elég pontszáma és/vagy elég pénze. Magyarországon, vagy az USA-ban, esetleg Tokióban, akárhol. Mindenhol megvannak a felvétel szabályai csak azokat kell teljesíteni. Választhat.

2017. ápr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!