Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valóbban léteznek nem olyan...

Valóbban léteznek nem olyan széles kőrben ismert vészhívási alternatívák ha igen mik azok és hogy lehet kezdeményezni?

Figyelt kérdés

Fb-on szoktam látni ilyeneket hogy ha 10xer megnyomom a telefonom gombját akkor elvileg megkezdi tárcsázni a 112 (ezt kipróbáltam de nem működött nekem)

vagy ha atm pénz levétel közben próbálnak meg kirabólni akkor a vissza fele beírt pin kódddal segítséget lehet hívni de ez is kamu gyanus mert mivan ha valakinek 5335 pl a pinkódja

egy ismerősöm egy elég leki ismeretes szakács és egyszer 72 óráig nem aludt mert nagy meló volt és nem merte otthagyni a konyhát és liter számra vedelte a kávét és az energia italt és mikor haza ment és lefeküdt szívrohamot kapott remegett a keze meg minden és az mentette meg az életét hogy pont akkor hívták és a telefont még feltudta venni....



#vészhelyzet #alternatív vészhívás
2017. ápr. 7. 00:10
 1/8 2*Sü ***** válasza:
85%

> Fb-on szoktam látni ilyeneket


Közismert tény, hogy a Facebookon nem terjed semmi valótlan, az a megbízható tudás tárháza…


> hogy ha 10xer megnyomom a telefonom gombját akkor elvileg megkezdi tárcsázni a 112


Segélyhívást kvázi mindegyik telefonról lehet kezdeményezni, akkor is ha zárolva van. De ennek az a feltétele, beszélni is tudj bele. Mondjuk valaki megtámad. Te a zsebedben valahogy felhívod a 112-t. És? Ha nem tudsz belebeszélni, akkor fogalmuk sem lesz, hogy hova kellene menni és miért. Vannak időstelefonok, amiken van SOS gomb, de az is annyit tud, hogy be lehet programozni, hogy a megnyomásával SMS-t küld egy előre megadott számra. Amiből persze önmagában nem derül ki semmi, de adott esetben lehet hasznos.


> vagy ha atm pénz levétel közben próbálnak meg kirabólni akkor a vissza fele beírt pin kódddal segítséget lehet hívni


Ebbe is érdemes úgy józan paraszti ésszel belegondolni egy kicsit. Oké, előtted a rabló, és arra „kér”, hogy akkor most vegyél le pénzt a számládról. Két lehetőséged van. Leveszel pénzt, és odaadod neki. Vagy nem veszel le pénzt, és akkor ne adod oda neki, csak kockáztatod, hogy esetleg dühében mondjuk megver.


Ez utóbbira több mód is van. Az egyik, hogy azt mondod, hogy márpedig te nem veszel le pénzt. A másik mód, hogy egymás után háromszor hibásan adod meg a PIN kódodat, így az automata elnyeli a kártyádat. A rabló ebben az esetben sem kap tőled pénzt, és nem lesz boldog. A fordítva beírt PIN kód ehhez a két opcióhoz képest min segítene? Felhívná a rendőrséget? Ideális esetben is 10 perc, mire kiér, addigra vagy felvettél pénzt, és átadtad a rablónak, aki már régen kereket oldott, vagy már ott fekszel összeverve, a rabló ebben az esetben is már messze jár.


> vedelte a kávét és az energia italt és mikor haza ment és lefeküdt szívrohamot kapott


Mit lehet erre mondani? Kemény dolog az evolúció.


> és az mentette meg az életét hogy pont akkor hívták és a telefont még feltudta venni


Ha fel tudta venni, akkor segítséget is tudott volna kérni rajta. Kb. ugyanaz a mozdulat kell hozzá.

2017. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

,,Közismert tény, hogy a Facebookon nem terjed semmi valótlan, az a megbízható tudás tárháza…''

az volt a kérdésem hogy a facebook menyire hiteles?


,,Segélyhívást kvázi mindegyik telefonról lehet kezdeményezni, akkor is ha zárolva van. De ennek az a feltétele, beszélni is tudj bele. Mondjuk valaki megtámad. Te a zsebedben valahogy felhívod a 112-t. És? Ha nem tudsz belebeszélni, akkor fogalmuk sem lesz, hogy hova kellene menni és miért.''

mivel sok ökörség van a világon ilyen miért ne lehetne szóval nem értem ezt a lenéző hozzálásta kérdésem kapcsolatban, másrészt nem muszáj beszélni elég ha a túloldalt tudják hogy baj van és nem feltétlen csak arról lehet szó hogy megtámadtak autó baleset és nem tudok képernyőzárat feloldani órákig hogy segítséget hívjak igen nekem pl volt olyan telefonom ami állandóan zseben a segélyhívás opciónál benyomogatott hülyeszámokat szóval ráraktam hogy képernyőzár feloldás után lehessen csak. a beméréssel pedig mi a gond? a mai technikával már simán megoldható a telefon bemérése...


,,Ebbe is érdemes úgy józan paraszti ésszel belegondolni egy kicsit. Oké, előtted a rabló, és arra „kér”, hogy akkor most vegyél le pénzt a számládról. Két lehetőséged van. Leveszel pénzt, és odaadod neki. Vagy nem veszel le pénzt, és akkor ne adod oda neki, csak kockáztatod, hogy esetleg dühében mondjuk megver.


Ez utóbbira több mód is van. Az egyik, hogy azt mondod, hogy márpedig te nem veszel le pénzt. A másik mód, hogy egymás után háromszor hibásan adod meg a PIN kódodat, így az automata elnyeli a kártyádat. A rabló ebben az esetben sem kap tőled pénzt, és nem lesz boldog. A fordítva beírt PIN kód ehhez a két opcióhoz képest min segítene? Felhívná a rendőrséget? Ideális esetben is 10 perc, mire kiér, addigra vagy felvettél pénzt, és átadtad a rablónak, aki már régen kereket oldott, vagy már ott fekszel összeverve, a rabló ebben az esetben is már messze jár.'' Nincs józan paraszt.... szóval egy pénz automata atm nemképes egy bizonyos algoritmus után mondjuk hamis pénzt kiadni vagy az egyenleg ának jelezni vagy egyébb érdekes finomságok...


,,Ha fel tudta venni, akkor segítséget is tudott volna kérni rajta. Kb. ugyanaz a mozdulat kell hozzá.'' valós....


szóval kösz a semmit kösz hogy elmondtad hogy vannak esetek ahol bizonyos eszközökkel nem lehet mit kezdeni. szarkasztikus hangnem nélkül már semmi sem megy? de nembaj az a dislike gomb még működik

2017. ápr. 7. 02:15
 3/8 anonim ***** válasza:

"nem értem ezt a lenéző hozzálásta kérdésem kapcsolatban"

Tudod, még csak véletlenül se nézz át az urbanlegends oldalra, ahol MINDEN szerepel, amit írtál.

De a gugliba se írd be a tételeket, ami szintén kidobná a jó választ (is).

2017. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan széles körben ismertek, hogy én sosem hallottam róla.

Igaz a google az "örökmozgó építése" keresésre is megjelenít vagy háromezer találatot, mégsem kezdtem bele a leírások alapján örökmozgót építeni, hiába széles körben ismert, mert tudom, hogy kamu.

2017. ápr. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> az volt a kérdésem hogy a facebook menyire hiteles?


Ez nem válasz volt, csak a kérdéshez kötődő kijelentés. Információforrásként hivatkoztál a Facebookra. A Facebook remek eszköz arra, hogy kommunikálj az ismerőseiddel, esetleg programokra, vicces tartalmakra vadássz, de a megosztott tartalmakat erős forráskritikával kell illetni. A megosztott posztok jelentős része kamu, hoax, ostobaság. Az ember ezt könnyen meg tudja ítélni, nem mindegy, hogy egy adott írás mondjuk egy neves hírportálon van, vagy egy „eztnézdmeg”, vagy „mindenegyben” jellegű blogokról, amik a kukába valók.


Persze lehet kiindulópont. Olvasol valamit, és utánanézel, hogy igaz-e, rákeresel a Google-n. De sokszor elegendő annyi, hogy előveszed a józan paraszti eszedet, mert sok cikkről mindenféle műveltség és ismeret nélkül, pusztán némi gondolkodás után rá lehet jönni, hogy hülyeség.


> Fb-on szoktam látni ilyeneket hogy […] (ezt kipróbáltam de nem működött nekem)


Ezt nem is reagáltam le, de hülyeség volt kipróbálni. Oké, az ember néha csinál hülyeséget, de ha szembesítik vele, akkor ne vágja be a durcást, hanem ismerje el – legalább önmagának – és tanuljon bele. Az a baj ezzel, hogy lehet olyan dolgot is kipróbálsz, ami kimondottan ártó szándékkal készült. Mondjuk ha megnyomod az 1234 gombot, majd a hívás gombot, akkor a telefon kiír valamit. Te kipróbálod, anélkül, hogy rákeresnél a Google-on, hogy ez így igaz-e vagy sem. Aztán persze nem működik. Majd a következő hónapban meg csodálkozol, hogy miért van 100 000 Ft-os telefonszámlád, mert egy emelt díjas számot hívtál fel.


Információs társadalomban élünk. Ne féljünk használni az ezáltal rendelkezésre álló eszközöket. Kipróbálás helyett rákereshettél volna, és lehet rengeteg dolgot tanultál volna belőle.


> mivel sok ökörség van a világon ilyen miért ne lehetne


Tudsz példát mondani ilyen „ökörségre”?


> szóval nem értem ezt a lenéző hozzálásta kérdésem kapcsolatban


Nem lenézés ez. Lenézés az, mikor valakit kevesebbre értékel az ember, mint amennyire megérdemli, vagy magát értékeli többre, mint ami. Nem gondoltad át azt, amit kérdeztél. Ez tény. Baj ez? Nem feltétlenül. Néha az ember csinál, mond, kérdez ostobaságokat. Én is. És szerintem akkor jár el helyesen, hogy ha szembesíti valaki, hogy amit kérdezett, mondott, az ostobaság, akkor képes rajta nevetni, és javítani magában a hibát. A sértődés lehet jogos érzelem, csak nem visz előre.


> másrészt nem muszáj beszélni elég ha a túloldalt tudják hogy baj van


De nem tudják. Nem tudják, hogy az osztálytársad szórakozott-e. Nem tudják, hogy véletlenül nyomódott-e be a zsebedben a vészhívó gyorsgombja. Ha tényleg baj van, nem tudják, hogy most akkor 5 tűzoltóautót, 5 mentőt, 5 rendőrautót, vagy a terrorelhárítást kell-e kiküldeni. Honnan tudnák? Mindet meg nem küldhetik ki, minden ismeretlen célú hívásnál.


> volt olyan telefonom ami állandóan zseben a segélyhívás opciónál benyomogatott hülyeszámokat szóval ráraktam hogy képernyőzár feloldás után lehessen csak.


Nos az Android telefonok többségén ezt a funkciót nem lehet kikapcsolni. Legalábbis úgy alapból nem. (Vannak kerülő utak, de az emberek 99%-a ezt vagy nem találja meg, vagy nem is érdekli.)


> a beméréssel pedig mi a gond? a mai technikával már simán megoldható a telefon bemérése


Ezy Hollywoodban készült filmben biztosan. A valóságban nem. A telefonszolgáltatód tárolja a hívások cellainformációt. De ezt harmadik félnek nem adhatják ki. Ha a hatóságok csak úgy kérnék, akkor sem választás kérdése, hogy átadják-e, hanem nem adhatják ki. Kizárólag abban az esetben adhatják át a hatóságoknak, ha egy bűncselekmény alapos gyanúja áll fenn, és bírósági végzés van arról, hogy a szolgáltató átadhatja a cellainformációkat, illetve vannak még speciális esetek, terrorhelyzet, stb…. Egy segélyhívószámra beérkező hívás még nem alapos gyanú egy bűncselekményre, hiszen még az sem biztos, hogy bűncselekményről van szó. De ha az lenne, akkor is ez legalább egy egy hetes procedúra, mire a rendőrség beszerzi a bírósági végzést. Másrészt a cellainformációból sem lehet pontos helyszínt belőni. A cellaközpontok sűrűsége szerint változik a bemérés pontossága. A bemérés alapja, hogy a környező cellaközpontok milyen jelerősséggel fogják a telefon jelét. Ezt meg egy sima betonfal, vagy egy fém tartalmú tok is könnyen befolyásolja, de akár még az is, hogy három ember mögötted áll. Tehát ennek a pontossága jó esetben is 50-100 méter. Oké, tegyük fel a rendőrség valamilyen módon hozzájut azonnal a cellainformációkhoz és kiszáll. De hova is? Mit keressenek? Kit keressenek? Te most az aluljáróban vagy? Vagy a mellette álló bevásárlóközpont 3. emeletének mosdójában? Vagy a mellette álló társasház 4. emeletén egy lakásban? És amúgy rablás esete forog fenn? Vagy tűz van? Vagy infarktust kaptál?

2017. ápr. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> szóval egy pénz automata atm nemképes egy bizonyos algoritmus után mondjuk hamis pénzt kiadni


Képesnek képes lehet rá. De a pénz vagy első ránézésre megkülönböztethető a valódi pénztől, és akkor ott helyben vernek össze. (Ha egy boltos meg tudja különböztetni a hamis pénzt a valóditól, akkor ez az információ publikus lenne, egy kicsit is felkészült rabló is pontosan tisztában lenne azzal, hogy egy ATM adhat ki hamis pénzt, és pontosan mit kell figyelni ahhoz, hogy eldöntse, a pénz hamis-e vagy valódi.)


Vagy nem különböztethető meg ez a hamis pénzt a valóditól, és akkor a bank törvénysértést követ el, hiszen pénzt hamisított. De megint vegyük elő azt a bizonyos józan paraszti észt. Mennyi visszaélésre adna ez lehetőséget? (És én sem ezzel a tudással születtem, nem olvastam, nem tanultam sehol ezt, csak fél percig belegondoltam abba, hogy egy ilyen helyzetnek mik lehetnek a következményei.) Mondjuk hó végére kifogyok a pénzemből. Odamegyek egy ATM-hez, azzal a bizonyos algoritmussal kiveszek egy hamis tízezrest. Mivel valódinak látszik, simán átsétálok vele a legközelebbi boltba, és veszek egy üdítőt, így kézhez kapok mondjuk 9700 Ft valódi pénzt. Ha a rendőrség jön, akkor meg elmondom, hogy rablók kényszerítettek arra, hogy ezt tegyem, és azért nem látszik az ATM kameráján, mert direkt takarásban álltak, és leléptek a hamis pénzzel…

2017. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> szóval kösz a semmit kösz hogy elmondtad hogy vannak esetek ahol bizonyos eszközökkel nem lehet mit kezdeni.


Nincs mit. Akár tetszik neked, akár nem, azok a lehetőségek állnak a rendelkezésedre, amiket amúgy is ismersz. Ha lenne ilyen 10-szer megnyomom módszer, annak semmi értelme nem lenne, ha senki nem tudna róla. Ergo ha tesznek ilyet egy telefonba, akkor az benne lesz a használati útmutatóban. Ha lenne ez a fordított PIN kód beírás, annak sem lenne értelme, ha senki nem tudna róla. Ha lenne ilyen, akkor megint a bank elmondaná, hogy van ilyen funkció, és így kell használni. Vagy valahol valamelyik bank oldalán lenne erről egy leírás. (De nem egy Facebook posztból tudnád ezt meg.) Ha meg mindenki tudna róla, akkor a rablók is tudnának róla, így számolnának vele, és pl. nem engednének el, amíg egy közeli boltban be nem váltják a hamis pénzt valódira. Onnan viszont ki fizeti meg az így keletkezett kárt? A bank? Te? Az állam, azaz többek között te is, hiszen az állam a te adóforintjaiddal gazdálkodik? Vagy ki? Hogyan lesz kivonva ez a sok hamis pénz a forgalomból?


Amúgy vannak speciális eszközök, amik egy adott vészhelyzet esetén használhatók. Pulzusmérők, amik probléma esetén sokkal pontosabb GPS adatokat küldenek, stb… De most ezeket hadd ne keresgéljem meg a Google-on, mert ehhez neked is minden lehetőséged és tudásod megvan, másrészt a kérdésed túl általános, hogy mindenféle vészhelyzetet sorba vegyünk.

2017. ápr. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> szarkasztikus hangnem nélkül már semmi sem megy?


A sz.rkazmusnak oka szokott lenni. Mondjuk eredetileg inkább csak kicsit vicces, mintsem sz.rkasztikus választ akartam írni, de ha te sz.rkazmusnak akarod látni, akkor üsse kő, lásd annak. De akkor keresd a szarkazmus mögött álló okot. Ja, és ha ellenvéleményt fogalmaznál meg, előtte szánj rá két percet, hogy végiggondold, hogy amit írsz, annak mi a következménye. ;-)


~ ~ ~ ~ ~ ~ ~


Elnézést a több válaszba tört válaszért, de a válaszom fennakadta a GYK trágáságszűrőjén. De így most a végére azt hiszem a sz.rkazmus szó miatt.

2017. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!