Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi fizetést kap egy...

Mennyi fizetést kap egy katona? (2017)

Figyelt kérdés

Jelenlegi információm szerint egy érettségivel rendelkező 155.000ft-ot kap,ez bruttó? Gondolom az,ha igen akkor ez kb 100ezer netto?

Ugyanakkor a felvételin 3200m futás van,ezt mennyi időn belül kell teljesíteni?(én úgy tudom,hogy kb 20p)

Lyukas fog esetén jelentkezés előtt kell kezeltetni(ha nem akkor egyből bukott a felvételi?!),vagy ha ott megnézik akkor adnak-e valami papírt,hogy meddig kell foglalkozni az üggyel?

10hetes kiképzési időszak meg-e van még? (Szentendrére gondolok konkrétan,másról nincs tudomásom)

Kérem csak komoly válaszadók irjanak! Ha esetleg lenne még valami információ nyugodtan osszátok meg velem!


Előre is köszönöm!



2017. ápr. 7. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Én egyszer jelentkeztem még anno szerződéses katonának (( sajna nem vettek fel xd )), és nekem ott ugyanazokat a dolgokat mondták nagyjából, 3200 m futás, 10 hét Szentendre stb. A Fizetés nagyjából megfelel, de emlékeim szerint a századós aki mondta a külföldi missziók elvállalása esetén több is lehet a fizetés, 300 vagy 400 ezres, de nem emlékszem pontosan. Attól függ hova akarsz menni, lövésznek (( azokat keresik most a leggyakrabban, az kell nekik )), tisztiképzőre, meg még volt harmadik de azt nem tudom pontosan. Persze vannak támogatások is, családtámogatás, meg egyéb dolgok, ahova mész majd kérdezd meg valamelyik illetékest, hátha többet tud mondani! Fog esetén megnézik a elülső fogazatot, mert ha jól emlékszem azt nézik ápoltak e, vagy nem e hiányzik. Gondolom tudod milyen oknál fogva nézik, de ha nem, azért, mert ha mondjuk folyón keltek át gyakorlaton, akkor a szádba is kell fognod a cuccot (( remélem nem mondok hülyeséget, nekem ezt mondták )). Ha nem látható helyen vana lyukas fog, és nem fáj, szerintem még elnézik, lényeg ne látszódjon, és ne fájjon. Remélem tudtam segíteni!


25/F

2017. ápr. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Szabad megkérdeznem, hogy miért nem vettek fel? A pszichológia teszt mennyre komoly?

Ha valaki tudja mennyi a pontos bérezés, és pontosan mennyi idő alatt kell teljesíteni a távot akkor annak nagyon örülnék!

Fog hiányról annyit tudok, hogy max 2-3 hiányozhat, hálisten nekem még megvan mind :D

2017. ápr. 8. 22:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Nos, engem egeszegugyi okoknal fogva nem vettek fel, mivel sajna gyogyszert szedek egy betegsegre, es emiatt nem voltam alkalmas sajna :( A teszten a fizikai egyszerubb mint a pszhiologiai szakasza. Ha jol tudom a kerdeseknel nem a valasz a lenyeg, hanem a figyelem, mennyire figyelsz oda, hogy mikep valaszolsz, hogz ha megismetelnek egy kerdest ugyanazt valaszolod e stb. Illetve elbeszelgetne veled, meselsz magadrol, miert jelentkezel stb. A tavnal egyebkent pontozasos rendszer alapjan tortenik, de egyebkent a Magyar Honvedseg weboldalan elmeletileg ezek le vannak irva.
2017. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ígyvan,a honvdédség oldalán levan írva,hogy :

"a.) Egészségügyi vizsgálat:

-laborvizsgálatok (kiemelten a drogteszt, az HIV-vizsgálat és nőknél a terhességi teszt);

-belgyógyászat;

(Tudomásom szerint ez csak 30-40év felett van)

-sebészet; (nincs infóm)

- szemészet;

(Tudomásom szerint:tárgyak megkülönböztetése,színek megkülönböztetése,távolság,)

- ideggyógyászat; (fogalmam sincs)

- fül-orr-gégészet; (hallás vizsgálat-ról tudok)

-fogászat (ezt nemtudom,hogy ott megnézik,aztán kell kezeltetni ha gond van,vagy előtte)

b.) Pszichológiai vizsgálat:

-teszt;

(IQ teszt van,ábrák kirakása meg ilyenek,a net tele van IQ-tesztekkel,tudomásom szerint elég sok feladat van)

-műszeres vizsgálat;

(foglamam sincs mit takar)

-pszichológussal történő beszélgetés.

(kérdésekre válasz adás,fontos az őszinteség,azonos kérdésekre azonos válasz stbstb beugratós cuccok....+alap kérdések,hogy miért akarsz katona lenni stbstb)

c.) Fizikai vizsgálat:

-3200 m futás; (legjobb infom szerint 20p,de hallottam már 12-t is amit kicsit durvának tartok,vagy nem ?! :D )

-karhajlítás (fekvőtámasz) vagy húzódzkodás (2 perc alatt)

(most itt is mondták,hogy ugye nincs összevossza pumpálgatás hanem rendesen lemész,lent maradsz nyomod.

Ugyan így a húzockodásnál,lemész lent maradsz felhúzod.

Ezt mennyire veszik komolyan?)

-hanyatt fekvésből felülés hajlított térddel (2 perc alatt).

(felülés,szerintem erre mindenki képes)


-220 pontot kell elérnem a maximális 360 pontból.


Na már most ezek az adatok elméletileg egyébként 2013-asak. Azóta szerintem biztosan változott ez-az.


Egyébként örülök,hogy te már voltál ha eszedbe jut akármi írd meg!:)

Köszi az eddigi válaszaid!

2017. ápr. 9. 16:05
 5/7 anonim válasza:
Én jövő héten vonulok Szentendrére,írj privátot ha valami érdekel. A fizu amúgy nettó 151 ezer érettségivel
2017. ápr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok!


Nagyon sokat segítettek az eddigi válaszok.

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy a 10 hetes kiképzés alatt jár valamilyen juttatás vagy egyéb?

Csak azért, mert a Készenléti Rendőrség kiképzése alatt jár.

Köszönöm!

2017. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A kiképzés alatt is jár a fizetés, onnantól fogva, hogy aláírtad a szerződést.
2017. dec. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!