Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Néhány nap az konkrétan hány nap?

Néhány nap az konkrétan hány nap?

Figyelt kérdés

2017. ápr. 10. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Mivel a "néhány" az határozatlan, nem megszámolható időt jelöl, így nem lehet konkrét napban megadni. Ha konkrét napról van szó akkor megszámolható mennyiségben jelölik meg.


Nem 1, és nem 2 (pár). A többit nem lehet megmondani, 3 és végtelen között.

2017. ápr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor egy tucatnál is több? :O
2017. ápr. 10. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 2 nap, de kevesebb mint 7 nap (egy hét). Bár az 5-6 napra már inkább azt mondanám, hogy jó néhány nap. Szóval mondjuk 3-4 nap.

Mivel a hét esetében egy hét, pár hét (két hét) után az egy hónap előtt csak a három hét van, így a hét esetében a néhány héttel három hetet jelölnék meg.

A néhány szó nem utal túl sokra, szóval végtelen számú napról egyáltalán nem beszélnék. Arra vannak egyéb jelzők.

2017. ápr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pontosabban nem is jelző, hanem számnév vagy névmás.
2017. ápr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. ápr. 10. 21:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Már előttem leírták, hogy nem lehet számzerűsíteni, bár itt előttem megpróbálták, hogy a néhány hét, az 3 hetet jelölhet, mert a négy hétre inkább egy hónapot mondunk, de ez nem igaz. Mármint nem életszerű. Ha valakinek azt mondom, hogy néhány hétig még nem megyek bulizni, akkor az lehet 2-3-4-5 hét is akár. Általában akkor mondjuk, amikor mi sem vagyunk biztosak az adott mennyiségben.


Néhány nap is lehet akár egy hét is, mert amikor mondjuk, akkor általában nem vagyunk biztosak a pontos számban. Persze egy hétnél több nem nagyon, mert akkor már inkább azt mondanánk, hogy néhány hét.


A tucatnál is több kérdésednek nincs értelme, mert pont ezt magyarázzuk, hogy nem valaminél több vagy kevesebb. Néhány nap lehet kettő is, nem feltétlenül a pár nap szót használjuk. A tucatot viszont még nem nagyon hallottam napok számának meghatározására. Ha biztos vagyok benne, hogy 12 napról van szó, akkor inkább azt mondom, nem tucatot.

2017. ápr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!