Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zongora kottában a jobb...

Zongora kottában a jobb kéznél egy triola van, bal kéznél két nyolcad, hogy tudnám ezt gyakorolni?

Figyelt kérdés
A nyolcadok lejátszásához így számolok, : egy-et, ket-töt, hár-mat, négy-et. A triolának ugye egy negyed ütem alatt kell kiadnia a három hangot. A triolánál jobb híján azt mondom a negyed ütem alatt, hogy tri-o-la. A kettő egyszerre nem megy :). Egy lehetőséget, látok hogy begyakorolom mind a két kézzel és akkor hátha sikerül de remélem van más lehetőség is. Előre is köszi!

#zene #zongora #kotta ritmika
2017. ápr. 15. 06:57
 1/6 anonim válasza:
Gyakorolj nagyon sokat, ahogy irtad kulon-kulon, aztan rakd ossze. Nekem meg az segit sokat, ha valahol lehallgatom azt a reszt es hallas utan jobban megy, mint ha ragorcsolok. Sok sikert:)
2017. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi
2017. ápr. 18. 10:28
 3/6 anonim válasza:

Ez egy elég nehéz helyzet, de ki lehet gyakorolni. Én is egy ilyennek nézek elébe, lassan egy Debussy Arabesqueben :D

Az a lényeg, hogy az egyik kéznek teljesen automatikusnak kell lennie, azt csukott szemmel, meg mindenhogyan tudni kell... Talán a bal kezet érdemes így kigyakorolni (szerintem). És természetesen borzasztó lassan kell összeereszteni először a két kezet. És akkor jön a közös többszörös, ugye 6-nál fognak találkozni...

Sok sikert :D

2017. ápr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
megköszönöm ha ezt a "hatnál fognak találkozni" részt elmagyarázod. Már csináltam hozzá egy kis rajzot is hátha könnyebben fog menni, a negyedet a második nyolcad leütése felezi ez egyértelmű, és a jobb kéz második triolájának hosszát szintúgy felezi :)
2017. ápr. 19. 08:38
 5/6 anonim válasza:

Hát most belegondoltam ebbe a kijelentésembe... Őszintén fogalmam nincs :D

Most próbáltam én is itt elemezni, az az igazság, hogy nekem ezt a zongoratanárom mondta, én meg teljesen egyértelműnek vettem, hogy ez természetes, hogy így van :D

Viszont most belegondoltam, és egyértelmű, hogy minden negyed értéknél találkoznak.

Na de könnyen elképzelhető, hogy ezen a számolós téren mondok baromságokat, de az biztos, hogy automatizálni érdemes az egyik szólamot. Meg szerintem egy metronóm is sokat segíthet.

2017. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat :)
2017. ápr. 19. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!