Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Idén mentem gimibe és nem...

Idén mentem gimibe és nem bírom megállni, hogy ne röhögjem el magam a Himnusznál és a Szózatnál. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kérdés halál komoly, zenei suliból jövök, most mentem gimibe és amikor ünnepségeken a Himnuszt meg a Szózatot énekeljük, valami borzalmasan hangzik és mindig van valaki aki direkt vagy nem direkt a magas hangokat kiböki, hogy még hamisabb legyen. És egyszerűen nem bírom megállni, hogy ne röhögjem könnyesre magam, nem is tudok emiatt énekelni. Ráadás vagy egy lány aki szolfézsra jár tehát ő is tulajdonképpen ugyanebben a helyzetben van és ha csak egymásra nézünk az ének alatt, kitör a röhögés belőlünk. Azt a megoldást találtam, hogy befogom az orromat és a számat, de így látják, hogy valami nem okés és szerintem hülyén is néz ki. Múltkor Márc. 15-én egy tanár ránk is szólt emiatt. Már előre félek mi lesz évvégén és még 4-5 éven keresztül minden évnyitón, -zárón és egyéb évenkénti ünnepségeken. Mit tudnék ezellen tenni?

2017. ápr. 16. 02:59
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Felnőlsz
2017. ápr. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem teljesen normális. Mondd meg a tanárnak, hogy az énektanár vegye elő a hamisnótás diákokat, és tanítsa meg őket énekelni!

Elvégre ezért is zenepedagógus nem? Hogy szeretettel és türelemmel tanítsa a gyengébb képességűeket :D


Korrepetáljanak.....

2017. ápr. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

Oké, kiváló hallásod van, tudsz zenélni.

Kiröhögöd azokat, akik nem.

Milyen képet fogsz akkor vágni, ha téged röhögnek ki, mert nem tudod a gimiben alap matekot?

2017. ápr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
nem kiröhögöm őket és nem is akarok röhögni, de biztos vagyok benne, hogy veled is volt már olyan, hogy nem akartál röhögni és koncentráltál is arra, hogy ne röhögj, de kirobbant belőled. semmiféle rosszindulat nincs bennem, egyszerűen megszoktam azt, hogy ha van egy hang megadva akkor azon a hangon énekel az ember nem pedig 3 és féllel lejjebb. a hangzáson röhögöm el magamat annak ellenére, hogy nem szeretném, nem azon hogy valakinek nem alap az éneklés, mert tisztában vagyok vele, hogy ahol nincs zenei alapképzés, ott nem úgy énekel az ember mint egy zenei iskolában. de gratulálok ha a rosszindulatot szűrted le a kérdésemből. az ilyen kekec-kukacok számára lefordítom a kérdést, hogy a lényegre koncentrálhassatok: Mit tehetnék a röhögés ellen, ha nem akarok röhögni, nevetni, de mégis kitör belőlem?
2017. ápr. 17. 02:21
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem rosszindulatú vagy, hanem nagyképű. Elvárod, hogy amit te tudsz, mindenki legalább olyan jól tudja.

Ugye tudod, hogy az emberek többségének sem abszolut hallása, sem pedig jó énekhangja nincs.

Neked van. Örülj neki , én is örülök, hogy ez adatott meg neked!

Viszont: vedd figyelembe, az abszolút hallás nem tanulható. Adottság.

A Himnusz, a Szózat éneklésénél ne a hamis éneklésre figyelj, hanem a szellemiségét éljed át!

2017. ápr. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
lehet az van bennem de mondom, h tényleg semmi rosszindulat nincs bennem, mondjuk megértem ha szimplán elmesélésből ez jön le, de tényleg semmi okom és vágyam kárörvendeni, eleve nem az a természet vagyok. és igen, tisztában vagyok vele, h nincs mindenkinek olyan zenei képzettsége mint másoknak vagy abszolúthallása, de ha valami hamis azt egyébként abszolúthallás nélkül is fel lehet ismerni, biztos van kedvenc zenéd, ha azt valaki hamisan játsza/énekli biztos vagyok benne, hogy feltűnne.
2017. ápr. 17. 12:47
 7/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg elterelni a figyelmed a hamisan éneklők hangjáról :D gondolkodj a Himnusz/Szózat szövegén, miközben éneklitek, vagy bármi máson, nézd az többiek ruháját, haját, satöbbi. Hátha sikerül leküzdeni a röhögőgörcsöt :))
2017. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"A Himnusz, a Szózat éneklésénél ne a hamis éneklésre figyelj, hanem a szellemiségét éljed át!"


Meg az apád farkát 5-ös nagy magyarkodó bunyevác!! Neked ócska kis nyikhaj hangod van, hajrá, de engedtessék már meg, hogy hadd röhögjünk rajtad és a repedtfazék barlangból jövő hangodon!


Nincs neked semmi humorérzéked, silány kis kóceráj belül a lelked! Búbánatod egész életed végigkíséri, te depressziós ...ci!!

2017. ápr. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat megpróbálom, másnem végig fogom a pofámat és kész :D
2017. ápr. 21. 15:13
 10/10 anonim válasza:
Színészektől ellesett módszer, hogy ha rádjön a nevetés és nem tudod visszatartani, szorítsd a nyelved a fogaid közé (kvázi harapj rá), ez az kisebb fájdalom általában vissza tudja fogni a nevetési ingert. (Ha közben valami másra gondolsz, még hatásosabb, főleg ha az valami szomorú dolog.)
2018. nov. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!