Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megoldani, hogy...

Hogyan tudnám megoldani, hogy jobban "érezzek"? több info alul!

Figyelt kérdés
Nos, olvastam egy könyvben, hogy lehetséges az, hogy az ember egy kis koncentrációval minden érzékét felerősítse. Pl. íz... egy pohár kakaót például egyszerűen csak lenyelünk. Érezzük az ízét, igaz, de valahogy meg lehet oldani, hogy mégjobban, még intenzívebben meg lehessen kóstolni. Elméletileg isteni érzés. És ezt a zenével, az ételekkel, az érintéssel, a simogatással, a beszéddel, az illatokkal.... mindennel meg lehet csinálni. Csak már nem tudom, hogyan... kérlek, aki tud, segítsen, idióta válaszokra nincs szükségem! Köszönöm :)
2010. máj. 14. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
tudatosan figyelj rá..nem egyszer nem kétszer,többször..bármit amit csinálsz,hallasz..nem nagy titok..csak figyelj..ne máshol kalandozzanak a gondolataid..
2010. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, értem, köszönöm :) Azért még másokat is szívesen meghallgatok, ha akarnak ide írni :)
2010. máj. 15. 07:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Látod, nem hallod! :)


Az előző hozzászólóval egyetértek, de kiegészíteném.

Köss a dolgokhoz jó emlékeket. Például látsz egy seprűt. Az csak egy seprű, sárga a feje és szálas. Vagy láthatsz egy seprűt, ami sárga, és hasonlít valakinek a szőke hajához akit te nagyon szeretsz.De ez csak egy példa.

2010. máj. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is kiegészíteném. Ha már figyelem: kétféle figyelem van. Az egyik az odafigyelés, nevezhetjük fókuszált figyelemnek. A másik az a sosem emlegetett gyermeki, ami csak engedi a dolgokat befele és századszor is látja a hatalmas újdonságot benne. Asszem inkább az utóbbi fog beválni "Sentinel célokra". :D
2010. máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tök jók ezek a válaszok :D
2010. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is jók :D ÉS köszönöm utolsó előtti :) Amúgy ez a fajta technika a buddhizmusban is jelen van :D Persze mindenki másnak is nagyon köszönöm, a szőke hajas metafora nagyon jó :D
2010. máj. 26. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!