Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Debrecen szerintetek elérheti...

Debrecen szerintetek elérheti 2050-re 250 ezres lakosságot?

Figyelt kérdés
(Csak mert ezt mondta a polgármester).

2017. ápr. 29. 20:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha egyre több cég települ ide, s több munkahely lesz, akkor a vidékiek beköltözhetnek Debrecenbe, vidéki diákok is letelepedhetnek itt, családot alapíthatnak.
2017. ápr. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Teljesen kizátnak tartom. Mondott már ennél nagyon propaganda sületlenségeket is a polgi amiből szintén nem lett semmi. Jelenleg örülünk, ha csak pár ezerrel csökken évente a lakosság száma és nem 10 ezrekkel mint Miskolcon. Nagyon nagy fejlesztések kellenének ahhoz, hogy ez a tendencia megforduljon. Azt nem képesek felfogni, hogy az emberek nem arra vágynak, hogy több műszakban éhbérért gályázzanak valamelyik súlyos állami milliárdokkal idemutyizott multinál, miközben a város egy merő dög unalom, a legalapabb fejlesztésekre is évtizedeket kell várni, hogy töbszörösen túlárazva végre silány minőségben megvalósuljon, közben minden mást hagynak totálisan lepukkanni és még van pofájuk hülyíteni itt a népet az ilyen mesébe illő fejlődésről mint a 250 ezres lakosságszám ami sose fog megvalósulni. Észre kellene venni, hogy ha nincsenek megfelelő életfeltételek akkor úgyis továbbra is mindenki el fog innen húzni amint teheti, de nyilván egyébként ez a politikusokat nem érdekli.
2021. máj. 9. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2-es versenyző vagy elmebeteg, vagy soha sem járt Debrecenben!

Aki most körbenéz Debrecenben, az kapásból igazolja a véleményemet a 2-es csókáról!

2021. máj. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A 2-es versenyző vagyok, kedves 3-as versenyző, mennyivel növkedett a népesség száma Debrecenben az elmúlt 5 évben? (csökkent)
2021. máj. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Még mindig a 2-es csóka vagyok: [link]

de van itt még érdekesebb: [link]

A 3-as csóka pedig vagy a fide$z hűbérese, vagy csak sikeresen agymosott egyed, különben nem elmebetegezne kapásból másokat akik más véleményen vannak.

2021. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az a helyzet kedves kérdező, és kedves "versenyzők", hogy Debrecen jelenleg úgy növekszik, hogy még a nagy ásznak tartott BMW nem is létezik.

Nem szeretném, ha engem is Fidesz-bérencnek gondolnának, csak vannak olyan jelek, amik azt bizonyítják, hogy ott valami más is van a kormánypártiságon kívül: nemzetközileg is elismert a fejlődés, és ahhoz a Fidesznek semmi köze, ott a racionalitások a mérvadók: [link]

Debrecenben is érvényesül az agglomerációba történő kiköltözés, mint a többi nagyváros esetében.

Az tény, hogy Debrecenben - Budapest után - a legmagasabbak az ingatlan árak, köszönhetően a hatalmas keresletnek. Ahol olyan árak - és építkezések - vannak, ott a lakosság robbanásszerű gyarapodása csak idő kérdése! Különben nincs akkora jelentősége a közigazgatási határokon belüli népességnek; sok város rendelkezik kis népességgel és nagy agglomerációval.

Nem a politikai szándék, hanem a gazdasági igények fogják Debrecen népességét befolyásolni; ha érdemes lesz a későbbiekben is betelepülni, akkor be fognak települni, ha nem, akkor nem!

Az tény, hogy egyetlen egy kiemelkedően prosperáló városnak sem csökkent a népessége; a befektetőket mindig a munkavállalók követik...

És a befektetők egymásnak adják a kilincset Debrecenben!

2021. máj. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A 2,4,5-ös versenyző vagyok. A 6-os versenyző korrekten válaszolt, szerintem így kell véleményt nyilvánítani és nem úgy ahogy a 3-as tette. Mindezt mondom úgy, hogy egyébként nem értek vele teljesen egyet. Debreceniként örülnék, ha valóban olyan szép lenne a jövő, de szerintem a kép ennél sokkal árnyaltabb. Az ingatlanárak irgalmatlan emelkedését, sok minden okozza még a munka lehetőségeken túl. Debrecen a vidéki városok közül hagyományosan az egyik legdrágább városok közé tartozott mindig is a lakásárakat tekintve, ami nagyrészt az egyetemnek köszönhető és a vele járó albérleteztetőknek és külföldi ingatlan vásárlóknak is. Most nem megyek bele, hogy a kormány családtámogatási politikája milyen mértékű áremelkedést hozott, sok lakásra gyűjtő ember megtakarítását téve tönkre, mert az mindenütt érvényesül, de ettől függetlenül Győrben és Sopronban is hasonló ingatlanárak vannak, talán Győr még mindig drágább mind Debrecen. És azt is érdemes kiemelni, hogy Debrecenben csak az egyetemhez közel eső ingatlanok a kimagaslóan drágák, míg más városrészekben jóval olcsóbbak és az a fene nagy áremelkedés se tapasztalható például a kertes házaknál. Amiket belinkeltem érdemes megnézni, az önkormányzati választásoknál 2019-ben csökkentették a választókörzetek számát mivel a korábbi választásokhoz képest csökkent a lakosság. Jelentős az elvándorlás, amit jómagam is évről évre tapasztalok, az ismerősi körben, szinte minden évben elköltöznek egész családok Budapestre, a Dunántúlra, vagy külföldre. Nyilván vannak betelepülők is, de a több műszakos gyári sormunkát minimálbérhez közeli fizuval nem feltétlenül tekinti mindenki életpályának, jelenleg pedig főleg ilyen betelepülő cégek vannak, akik főleg azért adogatják a kilincset egymásnak mert milliárdos támogatásokat kapnak a kormánytól.
2021. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mint említettem: szerintem nincs nagy jelentősége a népességszámnak, mert pl. - szerintem - Szeged semmivel sem kevesebb mint Debrecen - de az ingatlanárak már messze nem azonosak: "A megyeszékhelyek ársorrendjének élbolya az elmúlt egy évben jelentősen átrendeződött. Míg 2018-ban még Győr volt a legdrágább megyeszékhely, tavaly már Debrecen (409 ezer forintos átlagos négyzetméterárral, egyedüliként a 400 ezres szint felett), miközben Győrt Veszprém, Székesfehérvár és Kecskemét is megelőzte." (forrás: [link] ) Maga az egyetem nem magyarázat a magas árakra, mert Pécs, Szeged, Miskolc hasonlóan nagy egyetemi városok, csak épp messze az élbolytól!

"az önkormányzati választásoknál 2019-ben csökkentették a választókörzetek számát mivel a korábbi választásokhoz képest csökkent a lakosság." Ne haragudj, jól bedőltél ennek a kamunak: anno ezzel a dumával tudták átrendezni a választókörzeteket, mert másképp félő volt, hogy beleköpnek a levesbe...! Ez egy duma volt, mert ugyanakkor itt egy azévi népességszám:

[link] - kérlek, olvasd el! Azon az ominózus 2019-es "KSH-jelentésen" kívül sehol nem találod meg azt, hogy a lakosság 200 ezer alá csökkent volna!

"szinte minden évben elköltöznek egész családok Budapestre, a Dunántúlra, vagy külföldre." Ép elmével felfoghatatlan ez a szemlélet: azt totálisan megértem, ha valaki külföldre megy, az - sajnos - érthető döntés. Még esetleg Pest is megmagyarázható. De Dunántúl??? Ugyanazok a jogszabályok, ugyanazok a lenyúlások, átvágások, adók és maffiák... Biztos vannak egy páran, akik bedőlnek, de első kézből tudom bizonyítani: a legértelmetlenebb döntés Debrecenből Dunántúlra költözni! (ha nem a hegyek vagy a Balaton a csáberő) Nálunk dolgozik egy pasas, aki onnan költözött el: albérletben tengődnek, nincs kapcsolatuk és nincsenek rokonaik, vergődés az egész - és totál kilátástalan: a fizetése azonnal mínusz 100-120 ezerrel kevesebb az albérlet miatt... Én erről beszélek!

Most kell ott lenni, amikor valami(k) beindul(nak)! És ott most fut a szekér.

"...főleg ilyen betelepülő cégek vannak, akik főleg azért adogatják a kilincset egymásnak mert milliárdos támogatásokat kapnak a kormánytól."

Bocsika, de ez marhaság!

Minden betelepülő cég kap állami támogatást, bármelyik városban is telepedjen le! És szó sincs "kilincsadogatásról"... vagy tudsz valami céget, amelyik eljött onnan???

Volt szerencsém a National Instruments (USA) előző vezetőjét személyesen ismerni... 200 főre tervezték a céget Debrecenben, ma 2000 körüli létszámnál tartanak!

És ez a pasas vitte Debrecenbe a Sensirion vezető svájci high-tech céget is... Azt hiszem, hogy már kész is van a gyáruk.

Nem érdekel különben a debreceni népesedés, csak már unalmas, hogy túlfavorizálják a Dunántúlt, miközben az igazi nagy egyetemek (Pécset kivéve) a keleti részen vannak, hogy Kecskemét, Nyíregyháza, Eger, Szeged, Debrecen bármelyik nyugat-magyar várossal felveszi a versenyt... ha ugyan el nem hagyja...

Még annyit: (ezt is a NI-os embertől tudom: Debrecenben minden készen van ahhoz, hogy bármilyen befektető holnap kész tervvel előálljon, mert azonnal vannak minőségi irodák, irodaházak, lakások, házak, közművesített ipartelepek, infrastruktúra (okatás(!) tehetséggondozás stb.

(és közöm sincs szerencsére a Fideszhez! 6-os voltam.

2021. máj. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ja vannak irodák azonnalra, a Forest offices, konkrétan kong az ürességtől az Agorát meg lényegében csak NER cégek bérlik. A külföldi nagy iroda bérlők is állnak át a home officera. A Debrecenből elköltözés egyik lenyege, pedig a környezet, rémes sivár Debrecen és környéke, termőföldeken és poron kívül alig van valami, az a kevés kirándulóhely is totál lepukkant, sok embernek ennél többre van igénye, ők akkor is elköltöznek ha anyagilag nem éri meg, egyébként megéri.
2021. máj. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

OK, 9-es, téged könnyebb agyonütni mint meggyőzni...

Ráadásul nekem egyáltalán nem célom a te meggyőzésed, sem Debrecen mentegetése - én csak leírtam amit én tudok!

Az, hogy most nincs kihasználva a Forest Offices, az az oka, hogy a járvány miatt az ilyen irodaházak mindenütt kiürültek.

Ha nem haragszol, én nem pazarolnék rád több időt!

2021. máj. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!