Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nevezte Kossuth Lajos...

Miért nevezte Kossuth Lajos Széchenyit a legnagyobb magyarnak?

Figyelt kérdés
jó tudom hulye vagyok, hogy nem tudom, de beütöttem minden hova (a googleba) és egyszerűen nem talalom!A válaszokat előre is köszönöm

2017. máj. 1. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
„polgári erényben nagy férfiak, minő például az, kit én, nem gyáva hizelgésből, hanem meggyőződésből, a’ magyarok legnagyobbikának szoktam nevezni.”
2017. máj. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
64%

Hanyagságból és trehányságból mindig 2-es voltam Töriből.


De ha jól emlékszem, nem azért nevezte a legnagyobb Magyarnak, mert Széchenyi felajánlotta az országnak aa... milyeit is? Nem adományait, hanem... a vagyonának nem'tom hány százalékát... a lényeg az, hogy valami hatalmas, majdhogynem a fele vagyonát az országnak adta, hogy egyetemet épüljenek, vagy valami hasonló. Most nincs kedvem kikeresni a goggle-ból, de valami ilyesmi volt a'sszem. Földjeinek, vagy birtokainak nagyobb részét adta az országnak, vagy már nem'tom...

2017. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
31%
Kettes! A beírásod CSAK arra volt jó, hogy megtapasztaljuk, nem csak történelemből nem tanultad meg azt, amit kell, de a magyar nyelv sem az erősséged.
2017. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Ó, már megint itt egy Nyelvtanszakból diplomát szerzett ember, hogy mennyien is vannak ebben az országban ilyenek!


Szánalomra sem méltó, hogy te még mindig itt tartasz... no nem baj, meghagylak téged a te kis sajátos világocskádban, az egyszemélyes birodalmadban :) Ki vagyok én, hogy kimozdítsalak téged a komfortzónádból, te nagyon, de nagyon buta ember? :)


Sajnálni tudlak csak, hogy abban leled az örömödet, hogy belekötsz a szlengbe. Tényleg sajnálatra méltó vagy... :)

2017. máj. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!