Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez a szó milyen szóalkotással...

Ez a szó milyen szóalkotással jön létre?

Figyelt kérdés

A szó: hadsereg

Én szórövidülésre gondolok, de nem vagyok benne biztos.

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2017. máj. 3. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Meglepő és mulatságos:


Szóösszetétel???

2017. máj. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Haha milyen jót nevettem rajtaaa! Kösz

(Amúgy az elején elírtam nem szórövidülés, hanem szóösszevonás, de tök lényegtelen :D )

2017. máj. 3. 19:08
 3/3 2*Sü ***** válasza:

A had szó eredetének sokféle jelentése van, jelent háborút, de jelentett gyülekezetet, népet is. Eredetileg valószínű a nagycsaládot jelentette. (Lásd még: hadban áll, hadat visel, hadakozik, hadonászik, stb…)


A sereg valamilyen dolgok sokaságát jelenti (lásd: angyalok serege). Katonai értelemben a legnagyobb szervezeti egység. (Lásd még: sereglik, seregély)


Bár mára a had is, a sereg is külön-külön a hadsereget jelenti elsősorban, de a szavak eredeti értelme különböző, és azt fejezi ki, hogy itt most olyan szintű harci, háborús helyzet áll fenn, ami az egész nemzetséget, nagycsaládot érinti, így a nagycsalád a teljes sokaságában kell, hogy felvonuljon az ellenség ellen.

2017. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!